Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dikkat Bu Numaralara Kanmayın !

Cep telefonlarından birçok tüketiciye

Cep telefonlarından birçok tüketiciye ulaşan dolandırıcılar, borcunuz var diyerek kişilerin hesabından para almaya çalışıyor. Tüketiciler bazı numaralardan yapılan aramalara cevap verilmemesini istiyor.

googleŞikayet var’ın haberine göre ; Cep telefonlarından özellikle 444 lü ve 850 ile başlayan numaralardan  birçok aboneye ulaşan kötü niyetli kişiler, “Yaptığınız son alışverişlerden  kredi kartınızın puanına göre 100 Tl kazandınız, yada dolayı check-up süresini geçirdiğiniz için 399.00 TL borçlusunuz   var ”  gibi  yaklaşımlarla  milyonlara kullanıcıyı kurdukları tuzağa düşürmeye çalışanlar 7/24 boş durmuyor..

Şüphelenen vatandaşlara ses kayıtlarının da olduğunu söyleyen dolandırıcılar, ikna edebildiği kişilerden kredi kartı bilgilerini alıyorlar , bu arada   ikna olmayan abonelerle başa çıkamayacaklarını anladıklarında da “Borcunuz yok, yanlışlık oldu” diyerek aramayı sonlandırıyorlar.

İşte Şikayetim Var internet sitesinde ki bir mağdurun yorumu;

-444 451* no’lu telefondan aranılarak yanıltılmaya çalışıldım. Arayan şahıslar uydurma bir bahaneyle kredi kartı bilgilerimi almaya çalıştılar. Bu numarayı geri aradığımda telefonlarıma cevap verilmiyor. Bu numara ile alakalı bir araştırma yaparsanız yüzlerce insanın mağdur olduğunu göreceksiniz. Verdiğiniz 444’lü hizmet sayesinde tüketici nezdinde oluşturmuş olduğunuz bir güven var. Böyle bir numara aradığında biliyoruz ki çalıştığımız, iş yaptığımız ya da herhangi bir hizmet satın aldığımız gerçek bir firmadan aranıyoruz. Şikayetim şu: dolandırıcılık yapıldığı tüm yorumlardan belli olan ve hala insanları aynı tuzağa düşürmek için gün içinde yüzler belki de binlerce arama yapan bu numara hala nasıl açık kalabiliyor?”

İLETİŞİM KONTROL BİRİMLERİ BUNLARLA NEDEN UĞRAŞMIYOR ?

Vatandaşların bu tür dolandırıcılık firmalarına karşı çok dikkatli olmasını isteyen yetkililere vatandaş soruyor bu 850 li yada 444 lü numaraları almak kontur hırsızlığı yapmak yada diğer anlamda kredi kartı bilgilerini çalmak suç değil mi neden TİB yada diğer etkin kurumlar bu tür hırsızların üzrinde durmuyor şeklinde şikayetlerde bulunuyorlar.