Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Divan Edebiyatı Yazarı Hayati İnanç Sanatseverlerle Buluştu.

Divan Edebiyatı Yazarı Hayati

Divan Edebiyatı Yazarı Hayati İnanç şiir dinletisi ve söyleşi programında sanatseverlerle bir araya geldi.

cats

Demir Çelik Anadolu Lisesinde düzenlenen programa Vali Orhan Alimoğlu ve eşi Rana Alimoğlu, Garnizon Komutanı J.K.Albay Samit Tokmak, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Vali Yardımcısı Erkan Çapar, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Ovacık, Yenice ve Eflani Kaymakamları, daire müdürleri, okul Aile Birliği Başkanları ve  müdürleri, öğretmenler yanı sıra görevli  öğrenciler katıldı.

Divan Edebiyatı Yazarı Hayati İnanç, özgeçmişinin okunmasının ardından kürsüye gelerek Divan Edebiyatından şiirler okuyarak sunumuna başladı. İnanç, Dilimiz ve Divan Edebiyatının güzelliğini katılımcılara aktarırken, şahsi anılarını da paylaştı. Hayati İnanç, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman ve Nabi gibi şairlerin divanlarından örnekler vererek hayata, şiire ve aşka yaklaşımları hakkında bilgiler verdi.

Konferansın ikinci bölümü Karabük Üniversitesinin düzenlediği “Kariyer ve Edebiyat Günleri” bahar etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz konferans salonunda yapıldı.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO