Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DR.AKSOY ; “R9 ASFALT MALZEMESİ KANSER YAPAR” DEDİ

R9 OLARAK TEKNİK ADIYLA

R9 OLARAK TEKNİK ADIYLA BİLİNEN KATRAN MALZEMESİNİN  GÜNÜMÜZDE KULLANILMADIĞINA DİKKAT ÇEKEN SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI “KARABÜK’TE YOLLARA ASFALT DEĞİL KATRAN DÖKÜYORLAR .BU DA İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI,KANSER YAPMAKTADIR” DEDİ.

 

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Karabük Belediyesi tarafından dökülen asfaltın KARDEMİR  Kok üretiminde ki yan ürün olan  ve teknik de R9 adı verilen  zift karışımından yapıldığını belirterek  “Yollara Asfalt Değil Katran Dökülüyor” Dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı  N.Aksoy; Bu dökülen kok yan ürünü katranın insanların sağlığında ciddi kalıcı hastalıklara hatta  kansere kadar uzanan hastalıklara neden olabileceğini savunarak  “ Oysa biz Safranbolu  Belediyesi  olarak gerçek asfalt plent tesislerimizde yaptığımız üretim ile  2009 yılında 40 bin ton asfalt serdik, bir yıl Kar Gaz çalışmaları sonrası  2011 yılında  35 bin ton , 2012 yılında ise  54 bin ton asfalt serdik bu yıl ise   planladığımız 70 bin ton asfaltı halkımızın hizmetine sunacağız.” Şeklinde açıklamalar yaptı.

Bugün birileri çıkıp hala diyor ki, ‘Karabük’ün her yerini asfaltla donatıyorum.’ Katranla donatıyorsun  haberin yok diyerek Karabük Belediyesine gönderme yapan AKSOY; RT9 dediğimiz ve Demir Çelik sektöründe entegre üretim yapan fabrikalarda  yan ürünü olarak ortaya çıkan katran asfalt maddesi değildir, çevreye zararlı bir maddedir, katranla yapılan asfalttan insanlar kanser olur. Katran zararlı bir maddedir, bununla yapılan asfalt en fazla 3 sene kalır, 3 seneden sonra bulamazsın, yazın sıcaklar da adeta süngerin üzerinde yürüyormuşsunuz gibi bir his verir. Çünkü, yumuşak, bir sonraki yağmurda o asfalt dediğimiz katran akar yer altı sularına karışır, yer altındaki sularda farklı şekilde yer üstüne çıkarak bizde onları içeriz. O nedenle sen içme sularını katranla zehirliyorsun demektir. O su ile köylü amcam bahçesini sular, katranlı suyla yetişen meyvelerin içerisine katran girer , İnsana zararları her kademede yansır, dolayısıyla asfalt maddesi olarak hiç iyi bir madde değildir. Bizde de daha önce vardı biz bu sistemi yeni bir plent ile  değiştirdik. Bu plentimiz doğal gazla çalışır, çevreye sıfır zehir üretir. Bizim kullandığımız asfalt dünyanın her yerinde kullanılır ve makuldür. Bu asfaltlar 15 sene garantilidir” dedi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO