Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DSİ’DEN GAF ÜSTÜNE GAF..!

       

 

 

 

 

İlk Olarak ; KARABÜK GÜNDEMİN Haberleştirdiği ve ardından GÜNAJANS gazetemizde yayınlanan “DSİ BUNU HEP YAPIYOR YOL 2 AYDIR KAPALI ”   haberlerimizi kaynak göstererek Karabük Haber gazetesi ve Karabük Net Haber sitesi kamuoyu ile paylaşmıştı.

 

DSİ’DEN  GAF ÜSTÜNE GAF..!

 

Kastamonu DSİ 23 . Bölge Müdürlüğünce  ihale edilen ve dere ıslah çalışması kapsamında  04.07.2013 tarihinde başlanılan  çalışmalar öncesi trafiğe kapanan tek yön 2 şeritli yolun,  halen kapalı tutulmasına DSİ gülünç bir cevap verdi.

 

Haberin KARABÜK GÜNDEM kaynaklı olmasına rağmen başka bir haber sitesine verilen yanıt ile DSİ nin olayları  takip edemediği  görülürken , Menfez betonunun dökümünün  05.07.2013 tarihinde başlanıldığı  ve son dökümün  ise 10.07.2013 tarihinde tamamlandığı belirtilerek   Karabük Net Haber sitesine  yapılan  açıklama ile de   DSİ’nin  gaf üstüne gaf yapmaya devam ettiği görüldü.

 

DSİ nin ” Yolun bu kısmı yoğun trafik akışına sahip olduğu için inşa edilen menfez yoğun trafik yüküne maruz kalacağı için üzerinden geçen araçları tehlikeye atmamak ve olası bir çökme olayı yaşanmasının önüne geçebilmek için, menfez betonunun tam olarak mukavemet dayanımının sağlanabilmesi gerekmekte” şeklinde ki açıklaması teknik uzmanlarca değerlendirildi.

İnşaat sektörü içinde ki uzmanların  bu tür YOĞUNLUK kapsamındaki alanlarda (park-yol- bina vb) güçlendirici ve beton prizlerinin çabuklaştırılmasını sağlayan katkı malzemelerinin kullanılması gerektiğini belirtmeleri  ve altı çizilerek ; ” 5 /7/2003 ila 5/8/2013 tarihleri arasında ki 30 iş gününde acili yeti olan ve DSİ tarafından da YOĞUN olduğu belirtilen yolun açılmamasının ,  onun ötesinde çevreye verdiği zararların görülmemesi, dikkate alınmaması, hemen arkasında yapılan dev hastane için yapılacak çevre peyzaj çalışmalarını da etkilediği düşünüldüğünde ,’  burada bir gecikme yoktur ‘ ,yada ‘ bilgi eksiktir’  şeklinde yapılan  açıklamaların aymazlık olacağını belirtmeleri dikkatleri çekti.

DSİ nin Gaf üstüne gaf yaptığını belirten Şirinevler sakinleri de ” Biri ayı geçen zaman dilimi içinde  yol kapatıyorsun, bu arada  ne yapıyorsun kardeşim adama gülerler bir tek yönlü yolu 1 ayda yapıyorsun mübarek ramazan ayında orada bir çok hasarlı kazalar oldu bunların nedenleri ne” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.