Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eflani İçin Güzel Hizmet..

1884 yılında Hacı Mustafa

1884 yılında Hacı Mustafa tarafından yaptırılan Tarihi Taşhan restore edilerek yeniden canlandırıldı.

 

DSC_1833

2013 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının desteklediği “Tarihi Taşhan Canlanıyor” projesinin tamamlanması dolayısıyla tören düzenlendi.

Eflani Düğün Salonunda düzenlenen törene Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı J. K. Albay Samit Tokmak, Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal, Vali Yardımcısı Yunus Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Eflani Kaymakamı Tolga Özdemir, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım ve Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Daire Müdürleri, TSO Başkanı Sedat Namal, Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, İlçe Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Eflani’nin sakin, huzurlu ve insana ferahlık veren bir ilçemiz olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Vali Orhan Alimoğlu “Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız güler yüzlü, ahenkli çalışıyorlar. Eflani tarihi kökleri sağlam bir ilçemiz. Şimdi sıra bizde, bundan sonra yapılacaklar bizlere ait ama bir yerin gelişmesinin temel şartlarından birisi genç, canlı bir nüfus. İşi insanlar yapar, yeterli nüfus olmadığı zaman bütün işler zorlaşır bu sefer başkasına muhtaç olursun, bir sürü zorluk çıkar. Taşhan yapılalı yüz otuz, yüz kırk sene olmuş, bu tarihi kökler şunu gösteriyor, bir şey iyi yapılırsa, güzel yapılırsa çok eskimiyor. Taşhan terk ettiğimiz için yıkılmış ama Belediye Başkanımız kadirşinaslık göstermiş ve yeniden bu eseri canlandırmış. Tarihi Taşhanın yeniden canlanmasında emeği geçen önceki valimize, kaymakamımıza, belediye başkanımıza, kalkınma ajansımıza teşekkür ederim” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindeki heyet restore edilerek yeniden canlandırılan Taşhan’ın açılış kurdelesini kestiler ve Taşhan’ı gezdiler.

Taşhan açılış programı sonrasında Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindeki heyet Çember Bezi Atölyesini ziyaret ettiler ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldılar. Çember Bezi Atölyesi ziyareti sonrası Demirli Köyünde bulunan Küre-i Hadid Camisinde incelemelerde bulunan Vali Orhan Alimoğlu Ortakçı Göletinde incelemeler yaparak Eflani Kaymakamı Tolga Özdemir’den göl çevresine yapılacak olan tesisler hakkında bilgi aldı. Eflani Öğretmenevi incelemesinin ardından Eflani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda öğrenciler ile bir araya gelen Vali Orhan Alimoğlu öğrenciler ile kısa süre sohbet ederek kitap hediye etti. Eflani Kaymakamlığı çıkışında öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Orhan Alimoğlu daha sonra Eflani ziyaretini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.

 

DSC_1793