Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Emeği Geçenlere ‘Teşekkürler’

Büyük bir bölümü Karabük

Büyük bir bölümü Karabük İl Özel İdaresinin katkıları ile yapılan yine bir çok kurumun katkıları ile projelendirilen Çocuk Trafik Eğitim Parkı artık tam anlamı ile Karabüklülerin hizmetinde

Karabük güzel bir eğitim alanı ve tesisi kazandı..

İl Emniyet Müdürü Sn. Sırrı TUĞ parkın yapılması ile ilgili 1 senedir özel çaba sarf etti, bugüne kadar da 745 öğrenci alanda bire bir eğitim aldı.

Proje kapsamında Öğrencilere, trafik bilincinin aşılanması, farkındalık oluşturulması, trafik işaret ve ışıklarında ne şekilde hareket edileceğinin ve karşılaşılan sorunlara ne gibi tedbir alınacağı öğretilecek.

Karabük Çocuk Trafik Eğitim Parkında ki görevliler hazır bekleyen akülü araçların ve bisikletler ile TRAFİKTE GÜVENLİ SÜRÜŞ ve YAYA ÖNCELİĞİ konusunda eğitimler veriyor.

Bizim dikkatimizi çeken, o alanın 1-2 sene önce atıl, tinercilerin mekan kıldığı bir yerdi.. Temizlendi ve kentte kazandırıldı, Pırıl pırıl bir bir eğitim tesisi kazanmış oldu KARABÜK..

Mükemmel bir eğitim tesisi oldu ve Sn. TUĞ ’un verdiği bilgiye göre de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile paralel yapılan çalışmalar yapılarak her gün anaokulu ve İlköğretim öğrencilerine eğitimler verilmeye başlandı..

Bir eğitim sürecini bizde yakından takip ettik..

Oyunla öğrenilen eğitim çocuklarda kalıcı bilgi olacak ve bugün Ülkemizde yaşanan TRAFİK MAGANDALARININ da artık görünmemesi için önemli bir eğitim süreci olarak kalacak..

Konuyla ilgili olarak Karabük Valisi Sn Fuat Gürel’de “ 2022 yılı itibari ile emniyet Müdürlüğümüzün organizesinde güzel bir eğitim alanı/tesisi kazandırdık, burada Kardemir, Marzinc yanı sıra birçok özel kurumun katkısı oldu, KBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü hocalarımız duvarlarda ki görselleri tamamladı, katkı sunan herkese, her kuruma ayrı ayrı teşekkür ederim” diyerek imece çalışmanın sonunda kazandırılan tesisin önemine vurgu yaptı.

Sonuç olarak Karabük güzel bir trafik eğitim parkuru kazandı..

Bu trafik canavarlılarının önüne geçmek için de bu tür eğitim parkurlarının, projelerin çoğalması şart.

Güzel tesis, anlamlı proje için bizde Sn, Tuğ’a ve Sn Valimize emekleri için teşekkür ederiz.

“Ağaç Yaşken Eğilir ” denir, Trafik Eğitimi de çocuk yaşta başlamalı ki kalıcı olsun.