Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EMEĞİN GÜCÜ; “KARABÜKSPOR”

EMEĞİN GÜCÜ; “KARABÜKSPOR”  

EMEĞİN GÜCÜ; “KARABÜKSPOR”

 

Bu kentin gurur kaynağı. Birleştirici mayası.
Her dönem tünelin ötesine kenti taşıyan markası.
Fenerbahçe maçı öncesi yakaladığı 6 haftalık performansının hayali olmadığını belli stratejik temellere dayandığını gösterdi.
Son Fenerbahçe karşılaşmasında taktik nasıl sahaya yansıtılır, uygulanır gösterdi mavi ateşin temsilcileri.
Tolunay Kafkas’ın ; Fenerbahçe’nin dayandığı yüksek tempo ve pas dolaşımı sonrası uzun toplarla rakibin arkasına sarkıp gol pozisyonu yakalama taktiğine karşı defans bloğunu önce karşıla ,durdur ve sende ayağa paslar ile kontra yap taktiğini sahaya iyi yansıtan Karabükspor bileğinin hakkı ile kazandı.
Bu doğru üzerinde Türkiye birleşti.
Ama halen inadım Murat diyenler, saha buzdu zemin eğriydi gibi basit kaçamaklara sığınanlar var.
Ofsayt pozisyonu için değildi deme gafleti içine girip hakem hatası ile yenildik anlayışına sığananlar var.
Eğer FB attığı gol ofsayt değil deniyorsa , üstelik bu pozisyonu TV karşısında kırmızı oyuncu ile beyaz formalı oyuncu arasında yarım vücut farkını göre göre bu konuda verilebilirdi deniyorsa bu gaflettir.
Saha içinde Karabükspor da,Fenerbahçe de aynı zeminde oynadığı unutulup , Mavi ateşin temsilcilerinin en az net 8 net pozisyondan yararlanamadıklarından dolayı tarihi bir farkın kaçtığı ortadayken halen mağlubiyete kılıf aramak sadece Fenerbahçe’ye ihanet olur.
Karabük’te Pazar akşamı futbol şovu vardı. Yarım kalan stadyuma gelen taraftarların bir çoğu zaman zaman takımlarını desteklemekten uzak kalsa da , kuzey kale arkasında ki yerini alan Mavi Ateş taraftarlar gurubunun verdiği sıcaklık sahayı ısıtmaya yetti. Ama artık Karabük taraftarının top yekün saha içine ağırlığı koyması gerekiyor.
Peki bitmeyen Stat.
Onu da TRT sporda Tunç ELİBOL’un programında konuşan eski hakemlerimizden Bünyamin GEZER öylesine güzel anlattı ki.“Bu Karabük’e yazık 3-4 senedir bu stat bitmiyor, sahibi yok” derken..
Stadyumu yapan firmaya verilen ek uzatma süresi de bitmesine,cezalı duruma düşmesine rağmen halen stadyumun tamamlanması için 2-3 ay varsa ve ancak Mart ayı başlarında tamamlanacaksa hakikaten yazık KARABÜK’E..

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO