Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ERBAKAN “DEVLETİN GÖREVİ SADAKA DAĞITMAK DEĞİLDİR”

Yeniden Refah Partisi Genel

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde partinin Türkiye genelinde 3.büyük oy oranı aldığı Karabük’te gelerek bir dizi ziyarette bulundu.

Parti teşkilatı ve esnaf ziyaretinin ardından muhtarlarla bir araya gelen Erbakan, konuşmalarından notlar;

“EVRİM TEORİSİNİ ANLATTIĞINIZ ZAMAN PKK’LI DA OLUR İNSANLAR KOMÜNİST DE OLUR”

” Biz TBMM de yapacağımız iki önemli iş var, bir tanesi ülkemizin manevi kalkınmasını temin etmek için çalışmak, ikincisi de maddi kalkınmayı temin etmek için çalışmaktır.

Manevi kalkınmaya önem vereceğiz. Bir defa bunun yolu müfredatın eğitim sisteminin ahlaki ve manevi kalitesi yüksek nesil yetiştirecek hale getirilmesine bağlı. Siz eğitim sisteminde müfredatta evrim teorisini anlatıyorsunuz, ondan sonra bu çocuklar PKK’lı oluyor diyorsunuz. Zaten PKK da evrim teorisini anlatıyor. Siz de müfredatta evrim teorisini bu insanlara anlattığınız zaman PKK’lı da olur komünist de olur, kızına sahip çıkmazsan ya davulcuya gider ya zurnacıya gider sözünde olduğu gibi Allah vermesin her türlü felaket olur.

” BORÇLANMAYI ÖNLEYECKSİN,YOKSA FAİZDEN KURTULAMAZSIN”

“Borç, faiz, zam, vergi ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat odaklı ekonomiye geçilmesi lazım. Bir defa mutlaka denk bütçeyle borçlanmadan ve faizden kurtulmamız lazım. Faizden kurtulmanın yolu politika faizlerini düşürmekle olmaz. Borçlanmayı önleyeceksin, borç aldığın müddetçe faizden kurtulmak mümkün olmaz. Bakınız devlet bir senede 560 milyar lira faiz ödüyor 560 milyar lira, 25 milyar dolar neredeyse. Belediyelerde de merkezi hükümette de mutlaka denk bütçenin gerçekleştirilmesi ve faize giden milyarlarca doların kurtarılması, kamuda israfın önlenmesi lazım. “

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ayrıca, “Devletin görevi sadaka dağıtmak değildir. Kömür, gıda yardımı, erzak paketi dağıtmak değildir. Devletin görevi, hükümetin görevi o muhtaç haldeki insanları, o muhtaç durumdan kurtaracak adımları atmaktır. Onların alım gücünü, refah seviyesini arttırmaktır. Onların kimseye muhtaç olmadan konforlu bir şekilde hayatını sürebileceği bir gelir seviyesine ulaştırmaktır. Ayrıca daha önce söylemlerimizle, projelerimizle, istikametimizle, siyaset anlayışımızla partimizin Milli Görüşü temsil ettiğini ifade ediyorduk. Ancak milletimizin desteği ve teveccühü de Milli Görüş’ün temsilcisinin Yeniden Refah partisinin olduğunu ortaya koymuştur” dedi