Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ESENTEPE-200 EVLER BİRLEŞİYOR

       

 

 

 

 

ESENTEPE-200 (ŞİRİN) EVLER İLE ÖĞLEBELİ – KENTLE YENİDEN BİRLEŞİYOR VE  YÜRÜYEN MERDİVENLER-KÖPRÜLER DERKEN KENT DEĞİŞİMİ HIZLA DEVAM EDİYOR.

 

 

ŞİRİNEVELER  EVLER – ESENTEPE

ARASINA YAPILACAK ASMA KÖPRÜ

ÇALIŞMALARI BAŞLADI

page

 

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Öğlebeli mahallesi ile Yeşil mahalle – 200 Evler mahallesi arasına yapılacak olan yaya köprülerinin üç ay içerisinde tamamlanacağını belirterek, “Yaya köprülerinde temel çalışmaları başladı. Köprülerin imalatının yapılmaya başlandığı konusunda müteahhit firma bilgi verdi. Çok büyük bir aksilik olmaz ise üç ay içerisinde köprüler faaliyete geçecek. Köprülerin faaliyete geçmesi ile birlikte vatandaşlarımız çok büyük bir rahatlığa kavuşacak.” Şeklinde açıklamalar yaptı.

Yapımlarını Sedat KARAOĞLU Mühendislik firmasının üstlendiği köprülerin özellikle Yeşilmahalle ile 200 Evler arasında ki yaya köprüsü hastane ulamışında bir hayli rahatlık sağlayacağını belirten VERGİLİ ; “ Hal binamızın açılışını 28 Ağustosta gerçekleştireceğiz. Yapmış olduğumuz hal binası bölge haline ulaşacak bir şekilde yapıldı. Son derece modern, çağımıza uygun bir şekilde yapıldı. İçerisinde soğuk hava depoları olmak üzere burada iş yapacak olan esnaflarımızın oturabileceği yerlere kadar düzenli bir şekilde yapıldı. Şunu belirtebilirim ki yapmış olduğumuz hal, Samsun’dan Adapazarı’na kadar yapılmış olan en güzel hallerdin birisi konumunda” dedi.

Bugün açılışı yapılacak Hal binası başta olmak üzere yapılmış olan işlerin yüzde 90’ın projeleri arasında yer almadığını da hatırlatan Başkan Vergili, “Bizim yapmış olduğumuz işlerin yüzde 90’ı söz verdiğimiz projelerimiz içinde değildi. Bir şehrin yüzde 95’inin doğalgaza kavuşması basit bir iş değil. Bu işlerle birlikte muntazam bir şeklide yol ve alt yapı çalışması gerçekleştirdik. Yüzde 75 şehir su şebekesi değişti. Ana arteller de dahil bundan önce aspesli borulardan su içiliyordu ve bu boruların tamamı değişti. Eğer bir mukayese yapacak olursak 25 yıllık belediye çalışmasına tekabül eden bir çalışma yaptık. Bizim değiştirdiğimiz boruların çoğu 30 ila 50 yıl önce yapılmış olan borulardı. Karabük’te her geçen gün yaşam güzelleşmekte, bizde bunu sağlamaya çalışıyoruz” dedi.