Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ESKİ 104 PROJE İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

İl Özel İdareden 104

İl Özel İdareden 104 Proje Açıklaması

 

14 Haziran 2013 tarihinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun tarafından yapılan “104 Projeye hiç başlanmamış” şeklindeki açıklamaya istinaden İl Özel İdaresinin yeni Genel Sekreteri Hakan Eski açıklama yaptı.

 

Eski yaptığı açıklamada şöyle  dedi :

“Habere konu olan 104 projenin 74 tanesi Milli Eğitim Müdürlüğü Okulları bakım onarım işleridir. İl Özelİdaremiz tarafından 2013 Şubat ayında Milli Eğitim Müdürlüğüne 2013 yılında yapılacak tadilat ve tamirat işlerinin acilen gönderilmesi talep edilmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğü de ilgili projeleri Mart ve Nisan ayı olmak üzere iki yazı ile İl Özel İdareye bildirmiş konu ile ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde başlanmış mayıs ayı sonuna da projelerin % 80’ini ihaleye hazır hale getirmiştir. Okullar açık olduğundan Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü tarafından okulların kapanmasıyla birlikte ihaleleri yapılmaktadır. Geriye kalan 30 proje içinde ise muhtarlıkların köy konağı proje talebi, Sağlık Ocağı bakım onarımı işleri ve muhtarlıkların diğer iş ve işlemlere ait talepler olup yapılıp yapılmayacağına dahi karar verilmemiş sadece taleplerdir. 104 proje söz konusu değil bunların çoğu muhtarlıkların belki yapılması dahi mümkün olmayan işlerdir.

Belediyelerin teknik elemanı olmadığından istemiş olduğu projeler ve BAKKA ya teklif edilen projelerde bunların içindedir.

Bu projeler;

Karabük İl Özel İdaresinin sadece Yatırım ve İnşaat Müdürlüğüne ait olan işlerdir. Hâlbuki İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü olarak 2012 yılının son baharında 3 aylık yoğun çalışma sonunda Karabük’ ün 2013 yılında yapılacak 60 adet projelerini hazırlamış, hatta gelecek 3 yıla ışık tutacak maliyet ve ihtiyaç projelerini hazırlamıştır.”

 

Genel Sekreter Hakan ESKİ, Mehmet UZUN’un yaptığı açıklamaları İl Özel İdaresindeki personellerinde üzüntüyle karşıladığını belirterek, “Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünce 60 köyün kanalizasyon projeleri hazırlanmış işler hızlı bir şekilde devam ederken 20 adet içme suyu projesini de hazırlayarak KÖYDES projesi kapsamında gerçekleşecektir. İl Özel İdaresinin eldeki imkanları düşünülerek ve personel sayısı ile birlikte teknik elemanlarımız hafta sonu dahi kış zorluklarına rağmen çalışmışken bu haberler İl Özel İdaresi olarak Genel Sekreter ve Müdürler de dahil olmak üzere bütün personelimizde üzüntü ile karşılanmıştır.

İl Özel İdaresi elindeki personelle 200 civarındaki projenin Mayıs sonu itibariyle 150’sinden fazlasını proje, maliyet ve ihalelerini hazır hale getirmiş, birçoğu da devam etmektedir. Basınımıza devam eden ve tamamlanan projelerle ilgili zaman zaman bilgi verilecektir.”