Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ESNAF VE SANATKARLAR ODASI KONGRESİNİ TAMAMLADI

  Genel kurula esnaf

ENVER

 

Genel kurula esnaf odaları Başkanları, siyasiler ve esnaf odaları üyeleri katılırlarken ,  Divan teşekkülü sonrası  saygı duruşu ve istiklal marşı okunduktan sonra  Gündem gereği  sırasıyla faaliyet ve denetim kurulu raporları, tahmini bütçe. Mali raporlar okundu ve  oylanarak karara bağlandı.

Kongrede   konuşan Nurettin Tümen, esnaf ve sanatkarların dün sorununun olduğunu bu sorunların bugünde yarında olacağını  yaşanan sorunların ulusal ve yerel bazda farklılıklarla yaşandığını belirterek, “Ulusal bazda  vergi sistemindeki adaletsizlik, bölgesel KDV ve asgari ücret, SGK primlerinin yüksek oluşu, gelir dağılımdaki çarpıklık, AVM ve Çin Malı haksız rekabet, kayıt dışıyla mücadele yetersizliğidir ” dedi.

Tümen , Yerel bazdaki sorunları  ise  ” ilan reklam vergisi, işyeri su ücreti, eğlence vergileri, merdiven altı ve kayıt dışılık, pazar ruhsatı, ustalık belgesi istenmesi, Pazar yerlerinin dağılımı.” olarak açıkladı.

Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Nurettin Tümen 57 oy alarak güven tazelerken yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: İsmail Yıldız, Sebati Keskin, Yıldıray Yıldırım, Niyazi Ceylan, Ramazan Tümen, Nurettin Akçaalan, Bahri Güneş ve Yüksel Doğancı.