Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Filyos Bayram Sonu,Kantar Neden Taşınmıyor?”

Karabük TSO Başkanı Tuncay

Tuncay Özcan web

Karabük TSO Başkanı Tuncay Özcan Karabük Gündem Gazetemiz ve Haber sitemizde yer alan Kontrol kantarı  neden taşınmadı ve Filyos Projesi ne oldu haberlerimize yanıt vererek çözüm noktasında ne gerekiyorsa  yapmaya devam edeceklerini bIMG_8092elirtti.

Özcan;  “Gazeteniz ve İnternet sitenizde, kontrol kantarının  şehir dışına çıkmasının 3 senedir konuşulduğunu ancak halen bir işlem yapılmadığı konusu  gündeme taşındı ve gerçekten dikkate değer, bildiğimiz kadarıyla Kantar için üç evler bölgesinde  yeri ayrılmıştı, Bölge Müdürlüğü neyi bekletiyor bilemiyoruz,  yeni yerine  çift taralı olarak konuşlanacaktı. Bu süreç çok  uzadı ve neden uzadığı yönünde bir bilgimiz yok. Kantarın biran önce şehir dışına çıkmasını ve yerinde görevini yapmasını bizde  hep talep  ettik, konunun gündemde kalması  adına bu talebimizi yeniliyoruz ”  dedi.

Öte yandan Karabük için son derece önemli olan Filyos limanı için  bir iki aya kalmadan yargı sürecfilyoslimanıinin tamamlanacağını  umut ediyoruz diyen Özcan;  “Filyos Liman’ı ile ilgili süren yargı süreci bayramdan sonra fazla uzamadan  başlayacağı yönünde umutlarımız var. Sonuçta ihaleye giren firmaların şikayeti ile yaşanan bir durum var. Filyos liman projesi bir devlet projesi. Bu dönemde gündeme gelmiş 3 önemli limandan bir tanesi. Stratejik öneme sahip bir liman. Siyasi söylemlerde kalacak bir proje değildir.  Alt yapı çalışmalarının başlaması ile ile birlikte üst yapının da ihale edilerek limanın topyekun hizmete hızlı bir şekilde girmesini arzu ediyoruz. Bununla ilgili çalışmaları tekrar başlatacağız ” ifadelerinde  bulundu..

ismet_market2