Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

FİLYOS’TA B PLANI

      FİLYOS

 

 

 

FİLYOS PROJESİ İÇİN İLK ADIM TAMAMLANDI.İHALE AŞAMASINA GELİNEN LİMAN KAMU YATIRIM FONUNDAN YAPILACAK. AB FONLARINDA 2013 OCAK BAŞINDA YAPILMASI PLANLANAN FİLYOS LİMANINDA ŞİMDİ B PLANINA GEÇİLİYOR.

 

 

 

FİLYOS’TA -B- PLANI

 

 

 

FİLYOS LİMANI PROJESİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER VEREN KALKINMA BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLAN ” AB FONLARINDAN BİR GELİŞME SAĞLANAMADI, BÖLGE VE ÜLKEMİZ İÇİN KONUNUN HASSASİYETİNİ BİLİYORUZ BU ANLAMDA KAMU YATIRIMLARI PROGRAMINA ALINMASI VE BİR AN ÖNCE İHALESİNİN YAPILMASI İÇİN BAKANLIK MÜRACAATINI YAPTIK ” DEDİ.

filyos-kalkinma-bakani

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet CEYLAN , yazılı bir açıklama da yaparak, “Bilindiği üzere Filyos Limanının ihalesi ile ilgili teknik tüm çalışmalar, Başta Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere ilgili kuruluşlar tarafından tamamlanmış bulunmaktadır.”  dedi.

Ceylan ; açıklamasında  Liman Alt Yapısının Finansmanı için AB Fonlarına müracaat edilmiş, ancak AB’den uzunca bir süredir olumlu bir gelişme maalesef sağlanamamıştır derken şu bilgileri verdi.

“Ulaştırma Bakanlığı, Projenin daha fazla gecikmemesi ve Kamu Yatırım Programına alınarak bir an önce ihalesi maksadıyla Bakanlığımıza müracaat etmiş bulunmaktadır.

Projenin Kamu Yatırım Programına alınması ve ardından da ihalesi için gerekli olan Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı için Bakanlığımız nezdinde çalışmalar sürdürülmektedir.”