Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BU YARIŞMAYI KAÇIRMAYIN “GENÇLER”

Söz konusu yarışmaya ilişkin

Söz konusu yarışmaya ilişkin şartname ve başvuru formu ile ayrıntılı bilgilere www.gsb.gov.tr internet sitesinden ulaşılabilir.

 

genc_kal

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğünce; gençlerin güzel sanatlar alanındaki yeteneklerinin geliştirilmesi, öykücülüğün genç nesil tarafından sürdürülmesi ve geliştirilmesi,  edebiyat dünyasına yeni yazarlar kazandırılması, kültürel ve tarihi değerlerimizin gençler tarafından yazılı hale getirilmesi amacıyla “Genç Kalemler Öykü Yarışması”  düzenleniyor.

 

Yarışmaya gönderilen eserler Beşir Ayvazoğlu, Prof. Dr. Yakup Çelik, Doğan Hızlan, Cemil Kavukçu, Prof. Dr. İskender Pala, Yrd. Doç. Dr. Tacettin Şimşek ve Sadık Yalsızuçanlar’dan oluşan Yarışma Seçici Kurulu tarafından değerlendirilecek.

 

Söz konusu yarışma; empati, hoşgörü, şükür, geleneklerimiz, komşuluk ve vefa konu başlıkları altında ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler ve 14-19 yaş arası (19 dahil) öyküye ilgi duyan bütün gençler ile 20-29 yaş arası (29 dahil)  gençler olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek olup her bir kategoride birinciye 10, ikinciye 6, üçüncüye 3 cumhuriyet altını verilecek. Ayrıca her kategoride mansiyon ödülü almaya hak kazanan beşer eser 1 cumhuriyet altını ile ödüllendirilecek.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO