Geri Dönüşü Yok Bu Müdür Gitmeli

Son Güncelleme : 01 Eylül 2014 - 21:05

 

Karabük  MHP si İl Başkanı Burhanettin ASLAN  bugün bir basın açıklaması yayımladı ve “İl Milli Eğitim Müdürünün   Atatürk ile ilgili mesnetsiz, tutarsız, yalan yanlış ahlaka aykırı açıklamalarının zamanı çok manidardır “ dedi

 

mhp-sert-aciklama

İl Başkanı Burhanettin Arslan’ın  bugün yayımlanan mesajı şöyle ;

                                                                                                                                                              
                          
Kamuoyunun malumu olduğu üzere ilimizde yeni göreve başlayan İl Milli Eğitim Müdürü, bir sosyal medya aracında kendi profilinde Atatürk ile ilgili mesnetsiz, tutarsız, yalan yanlış bilgilerle dolu, ahlaka aykırı açıklamalarda bulunmuştur. Tam da 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi önemli bir günün öncesinde yapılan bu paylaşımların zamanlamasının çok manidar olduğu kanaatindeyiz.

Atatürk’ün önderliğinde ve liderliğinde kazandığımız topraklar üzerinde 91 yıl önce kurulan Cumhuriyetin getirdiği kazanımlar ile bugünlere gelinmiş ve bu açıklamaları yapma cüretini gösteren müdür de bu kazanımlar sayesinde bugün özgürce konuşma fırsatı bulmuştur.

Özgürce fikir beyan etmek, olaylar ve kişiler hakkında düşüncelerini açıklamak, tartışmak, beğenmek, sevmek ya da sevmemek özgürlüğü Cumhuriyet ve Demokrasinin insanlarımıza kazandırdığı en önemli değerlerin başında gelmektedir.  Bu özgürlüğü kullanmak hangi görüşten olursa olsun her insanımızın hakkıdır. Ancak Cumhuriyetin getirdiği bu kazanımı kullanarak insanlar hakkında hele de bu ülkenin kurucusu, önderi, başkomutan Atatürk hakkında bu tür asılsız ve ahlaksızca açıklamalarda bulunmak en hafif tabiriyle insaf ve izandan yoksun olmakla açıklanabilir.

Günümüzde yaşadığımız siyasi ortam maalesef birçok makama liyakatsiz insanların oturmasına vesile olmuş ve bu durum da devlet kurumlarının işlevini yerine getiremez hale gelmesine sebep olmuştur. Bugün içinde bulunduğumuz durum da bunun en güncel örneğini teşkil etmektedir. Şahsımın da 44 yıl hizmet verdiği, Ülkemizin en önemli kurumu olan Milli Eğitim Müdürlüğünde böyle zihniyete sahip insanların bulunması maalesef üzüntümü bir kat daha artırmıştır.
Başarılarıyla her zaman gurur duyduğumuz eğitim camiamızın böyle bir müdürle yeni eğitim öğretim yılına başlaması herkesi derinden üzecek ve moralleri bozacaktır. Bu sebeple bu işin artık geri dönüşü yoktur ve olmamalıdır, ilimizin en yetkili mülki amiri üzerinde düşen görevi yerine getirmeli ve gereğini yapmalıdır. İktidar partisinin İl Temsilcileri de sorumlu oldukları bu işin gereği için derhal harekete geçmelidir.

Tüm yetkili ve ilgilerin bilmesini isteriz ki bu işin sonuna kadar takipçisi olacak, üzerinin örtülmesine asla müsaade etmeyeceğiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
mustafa 1 Eylül 2014 / 21:43 Cevapla

Hocam neden 2 gündür sustun ve neden 30 ağustos töreninde o müdürün elini sıktın bu MHP anlayışı değil zira MHP Milliyetçidir ve Türk oğlu Türk ATATÜRK ü korur sever.

ali ihsan yilmaz 15 Eylül 2014 / 00:56 Cevapla

samimiyetsiz ve popülist bir açıklama. tepkiyi zamanında verecektin müdürümm