Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Girişimci ve Yenilikçi Çocuklar Derneği 2.Olağan Kongresini Pazar Günü yapacak

KARABÜK’ÜN ilk ve tek

KARABÜK’ÜN ilk ve tek çocuk derneği olan Girişimci ve Yenilikçi Çocuklar Derneği, 18 Ekim 2022 tarihinde kuruluş aşamasını tamamladı ve   13 Kasım’da ilk kongresini gerçekleştirerek birçok başarıya ve projeye imza attı.

Hibe projesi çalışmaları kapsamındaki projeleri “Geleceğimi Kodluyorum”, İçişleri Bakanlığı ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklendi. Projenin içeriği ise fiziksel/maddi dezavantajlı ve depremzede çocuklara öncelik verilerek oluşturulan 20 kişilik lise öğrenci grubuna yazılım eğitimi vermek.

Y,ne GİYEÇ Robotics takımı katıldığı Riders Robotik Ligi yarışmasında ilk deneyimleri olmasına rağmen üstün başarılara imza attı. Takım Türkiye 3.’sü oldu ve Yükselen Yıldız Ödülü’ne layık görüldü. GİYEÇ Robotics böylece Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

KONGREYE GİDİYOR

Başarıyla geçen ilk dönemin ardından, Girişimci ve Yenilikçi Çocuklar Derneği 2. Genel Kongresini  27 Ağustos Pazar günü Safranbolu Leyla Dizdar Kültür Merkezinde, saat 15.00’te gerçekleştirilecek.

Bir dönemin ardından yeni başkan adayı Deniz Serkan Adabaş;  “İlimizin ilk ve tek çocuk derneği olmamız çok önemli. Tümüyle lise öğrencileriyle yönettiğimiz, faaliyetler yürüttüğümüz derneğimiz ilk dönemini oldukça başarılı geçirdi. Artık yeni bir döneme geçiyoruz. 1 yıllık süreçte deneyimsizliğimizi, acemiliğimizi üzerimizden attık ve artık yeni bir döneme geçiş yapıyoruz. Yeni dönemde daha tecrübeli, daha oturmuş bir sistemle ilerleyeceğiz. Başarılarımızı katlayarak gideceğiz; daha büyük projelere, faaliyetlere imza atacağız. Yeni projelerimizi, yeni faaliyetlerimizi daha da geniş kitlelere yayarak ilerleyeceğiz. Biz bir çocuk derneğiyiz. Her birimiz daha liseye giden gençleriz. Fakat yaşımıza bakmadan büyük işler yapıyoruz. Bu süreçte de halkımızın ve Karabük kamuoyunun desteğine ihtiyacımız var.” şeklinde ifade etti.

Mevcut Başkan Defne Güngöroğlu ise,  “Derneğimizin ilk dönemi çokça öğrenme ve deneyim ile geçti. Bu noktada Karabük’ün ilk çocuk Derneği olmanın birçok pozitif yönünü gördük. Bizler de çocuk olarak birlikte faaliyetlerde bulunarak; vizyonumuzu, çalışmalarımızı ve sosyal yaşamımızı geliştirmek adına çıktığımız bu yolda birbirimize çok şey kattık ve ilk dönemimizi başarıyla tamamlıyoruz. Girişimci ve Yenilikçi Çocuklar Derneğinin ilk başkanı olmak benim için çok gurur verici, bu başarılı ilk dönem için tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni dönemde edindiğimiz tecrübe ile daha dinamik bir düzen içerisinde başarılı çalışmalara imza atacağımızdan şüphemiz yok. Adaylarımıza başarılar diliyorum.” Dedi