Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hastane Haberimiz Doğrulandı

  DEVLET HASTANESİ İÇİN

 

DEVLET HASTANESİ İÇİN YAPTIĞIMIZ HABER

DOĞRULANDI.İŞTE DR KARA’NIN AÇIKLAMASI

ismailkara

KARABÜK GÜNDEM HABER SİTEMİZİN 2 TEMMUZ 2014 TARİHİNDE (http://karabukgundem.com/karabuk-piril-piril-bir-hastaneye-daha-sahip-olacak.html) YAPTIĞI “KARABÜK PIRIL PIRIL BİR HASTANEYE DAHA KAVUŞUYOR ”  HABERİMİZ SONRASI KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERİ DR İSMAİL KARA ” DEVLET HASTANESİ YERİNİ AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ OLARAK PLANLIYORUZ” DEDİ.

 

Karabük kamuoyunda astı astarı olmadan kulaktan dolma  “Bayırmahalle hastanesinin durumu belli değil, Ne olacağı tartışılıyor,Yıkılacak yada Yıkılmadan bakım yapılacak mevcut haliyle kullanılacak” gibi haberler sonrası KARABÜK GÜNDEM haber sitemizin kaynaklara dayandırılarak 2 Temmuz 2014 de açıkladığı haberi Kamu hastaneleri Genel Sekreteri İsmail Kara adeta doğruladı.

 

Genel Sekreter Kara, “Bayırmahallede ki günün şartlarına göre teknik olarak da kullanılması zor ve deprem,sağlık yönetmenliklerine göre de yenilenmesi gereken  eski adıyla Devlet Hastanesi olarak bilinen merkeze  Ağız Diş Sağlığı Merkezi projemiz var. Bu yatırım planında vardı ve projenin iptal olmaması için yer bulunması gerekiyordu. Hastanesinin de bugünki şartlarında kullanılmasının çok uygun olmadığından orayı yıkıp oraya ağız diş sağlığı hastanesi olarak planlamaya çalışıyoruz. Bu konuda yazışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Önümüzdeki hafta bu konu ile ilgili Ankara’da Bakanlıkta  gündeme gelecek proje için konuşan Kara ” Şuan her şey yolunda gidiyor ve hastaneyi yıkıp Diş Sağlığı Hastanesi yapılması için gayret ediyoruz. Poliklinik hizmetlerinin yapılacağı prefabrike bina kalacak ve halkı ve esnafı mağdur etmeyeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de Diş Hekimliği Fakültesi ile ilgili afiliasyon uygulamaları olmadığının altını çizen  Kara, “ Açık mevzuat  yok. 3 Mayıs’ta ortak kullanımla ilgili yeni yönetmelik çıktı. Ancak biz  tıp fakültesi ile olan afiliasyon protokolümüzü yenileceğiz. Önümüzdeki hafta bir törenle bunu yapacağız. Diş hekimliği ile ilgili ufak bir ibare var ama net bir şey yok. Yapılabilir de yapılamaz da. Türkiye’de uygulama yok ama biz bunu Türkiye’de yapan ilk il olarak burada hem Karabük’e hizmet etmek hem de diş hekimliği fakültesinin önünü açmak için gayret ediyoruz” dedi.

anigif  kg

Web Tasarım & SEO: Best4SEO