Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

HAVAALANI YER ÇALIŞMALARI BAŞLADI

  Sivil Havacılık Yüksekokulunun

 

Sivil Havacılık Yüksekokulunun Ardından Havaalanı Çalışmaları Da Başladı

 

Üniversitemiz bünyesinde Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun kurulması ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal Havaalanı Projesi için çalışmaları başlattı.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden gelen uzmanlar, Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal ile birlikte havaalanının yapılması düşünülen alanda ilk fizibilite çalışmalarını yaptılar.

 

 

1

Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal tarafından Karabük’te yapılacak olan Havaalanı Projesi için en uygun yerin seçildiğini belirten Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Proje Şube Müdürü Erdem Şentürk; “Bugün buraya Karabük Üniversitesi’nin yazılı talebi üzerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden geldik. Üniversitenizde kurulan Sivil Havacılık Yüksekokulu bünyesinde aynı zamanda da yangın söndürme araçlarının ve hava ambülânslarının da kullanabileceği havaalanı tasarlamak adına çalışmalar yürüttük. Havaalanı yapılacak sahayı gezdik ve yer analizi yaptık. Bunun sonucunda yapılacak olan büro çalışmaları neticesinde hazırlanan rapor Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a arz edilecek ve proje ile ilgili çalışmalara devam edilecektir. Havaalanı için gerçekten Karabük’ün en uygun alanı seçilmiş, bunun ötesinde bir alan olacağını da tahmin edemiyoruz. Alan içinde uçak kalkış ve inişine göre en uygun yerin tespitini gerçekleştirerek fizibilite çalışmalarını sürdüreceğiz.” dedi.

 

Karabük’e havaalanın yapılması ile birlikte Karabük’ün ve çevresinin vizyonunun değişeceğini vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Karabük’te havaalanın olması Karabüklünün yıllardır hayalini kurduğu bir olaydır. Demir Çelik sanayinin göz bebeği olan Karabük, Karabük Üniversitesi’nin kurulması ile birlikte kısa sürede bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Bununla birlikte hızlı bir gelişme kaydeden Karabük’ün bilim, sanayi, sanat ve sportif alanlarda daha da ileriye gidebilmesi için bir havaalanına ihtiyacı var. 5 yıl gibi uzun süren bir çalışmanın sonucunda açmış olduğumuz Sivil Havacılık Yüksekokulu ile hayallerimize bir adım daha yaklaşarak, bugün Havaalanı Projemizin ilk çalışmalarını başlattık. Amacımız çalışmaları çok kısa sürede sonuçlandırarak havaalanının inşaatına başlamaktır.” dedi.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO