Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

HER TELDEN

  AHMET GÖLBEK İLE

 

AHMET GÖLBEK

İLE

HER TELDEN 

 

 

 

 

ÇELİK-İŞ SENDİKASI,KONGRE HAZIRLIĞINDA VE KARDEMİR BÜNYESİNDE Kİ “DELEGE SEÇİMLERİ İÇİN..” KULİSLER..
ÇELİK-İŞ Sendikası ŞUBE KONGRESİ sürecine giriyor galiba ve KARDEMİR bünyesinde ki ÇELİK-İŞ Üyeleri arasında kulis hareketleri kulis çalışmaları hızlandı.
KISIMLAR DELEGE SEÇİMİNE HAZIRLANIYORLAR..
KARDEMİR Çalışanlarından gelen bilgiler,enteresan ip uçları veriyor ve öyle sanıyoruz ki BİRÇOK KISIM DA ÇİFT LİSTE veya ÜÇ LİSTE çıkacak.
KISIMLARDA KIYASIYA BİR YARIŞ OLACAK.
Olayın bu noktasında “METAL SENDİKASI’NA GİTMİŞ,ÇELİK-İŞ’TE KALMIŞ..” gibi bir ayırımın olmaması İŞÇİNİN ESKİ BİRLİĞİ yakaladığı şeklinde değerlendirilebilir mi..?
ÇİFT LİSTE ÇIKACAK yerlerde bile METAL’E GİTMİŞ,ÇELİK-İŞ’TE KALMIŞ gibi bir ayırımın olmadığına işaret eden çok sayıda insan çok sayıda ÇELİK-İŞ Üyesi bulunuyor.
TEK LİSTE ÇIKACAĞI sanılan yerlerde de,DELEGE YAPILMAK İSTENENLER arasında bir ayırımın yapılmadığına özellikle işaret ediliyor ve ÇELİK-İŞ’TE kalmış,METAL’E gidip/gelmiş veya son saniye de gelmek zorunda kalmış ayırımı yapılmıyormuş.
2010 YILINDA GİREN İŞÇİLER GÖZDELERMİŞ.
Hemen HER DELEGE LİSTESİNDE birkaçı bulunuyormuş.
ÇELİK-İŞ, KARDEMİR’DE aniden hareketlendi..

 

ÇELİK-İŞ İSKENDERUN ŞUBE BAŞKANI GÖREVİNDEN İSTİFA ETMİŞ VE TÜRK METAL İSDEMİR’E GİRMEYE ÇALIŞIYOR..
ÇELİK-İŞ Sendikası Karabük’te ŞUBE KONGRESİ’NE hazırlanırken,DELEGE SEÇİMLERİ için kulis çalışmaları yürütürken,İSDEMİR bünyesinde ise büyük sıkıntılarla boğuşuyor galiba.
ÇELİK-İŞ Sendikası İSKENDERUN Şube Başkanı GÖREVİNDEN İSTİFA ETMİŞ ve bu elbet ki çok önemli,bu elbet ki çok önemsenmesi gereken bir gelişmedir.
ÇELİK-İŞ Sendikası İSKENDERUN Şube Başkanı Sayın METİN ÖNDE’NİN istifa haberi henüz net bir biçimde,resmi olarak açıklanmadı ve buna yönelik çok güçlü haberlerin geldiği de kesin.
TÜRK METAL Sendikası’nın İSDEMİR’DE örgütlenmek için yoğun bir çaba içinde olduğuna ilişkin gelen bilgiler var,buna karşılık ÇELİK-İŞ Sendikası’nın SİVAS DEMİR/ÇELİK Fabrikası’nda ÖRGÜTLENMESİNİ BİTİRDİĞİNE yönelik gelişmelerden söz edenler var.
ÇELİK-İŞ Sendikası SİVAS DEMİR/ÇELİK’TE işi bitirmiş..
Bu nokta da ÇELİK-İŞ Sendikası’nın,hem elinde ki İSDEMİR’İ TUTABİLMEK için,hem de YENİ İŞYERLERİ KAZANABİLMEK için çok yoğun bir tempo da çalıştığı besbelli.
TÜRK METAL Sendikası’nın İSDEMİR’E girebilmek,İSDEMİR Tesislerinde örgütlenebilmek amacı ile çok ciddi bir çaba gösterdiğine işaret ediliyor ve bir kesim BAŞARAMAZLAR derken,bir kesim ise BAŞARDILAR BİLE gibi görüşler veriyorlar.
ÇELİK-İŞ Şube Başkanı’nın istifası çok önemli elbet ki.
İSDEMİR’DE MÜCADELE ÇOK BÜYÜK deniliyor..

 

DİLERİZ,İSDEMİR’DE YAŞANAN/YAŞANDIĞI İLERİ SÜRÜLEN SENDİKAL MÜCADELEDE DE İŞÇİLER ZARAR GÖRMEZ..
Dileriz İSDEMİR Tesislerinde yaşandığı ileri sürülen/yaşanan SENDİKAL MÜCADELE sürecinden de İŞÇİLER ZARAR GÖRMEZ,birçok işçi işinden aşından olmaz.
BUNU BÜTÜN SAMİMİYETİMİZLE TEMENNİ EDİYORUZ.
Biliyorsunuz,Ülkemizde ki ÇALIŞMA YASALARI hep işverenden yana ve işçilerin çok fazla hakları yok,yalnızca tazminat noktasında belirli ve kısıtlı haklara sahipler.
İSDEMİR’DE İNŞAALLAH HESAP KESME OLMAZ..
Karabük’te bunlar yaşandı,o zamanlarda söyledik/yazdık,bu sosyal yara öyle üç/beş yılda kapanacak bir yara değildir ve 307 insanın işinden aşından olması kolay unutulacak bir sosyal gelişme olarak görülmemelidir.
BUNLAR İSDEMİR’DE YAŞANMAZ İNŞAALLAH.
Karabük 2010 yılında çok ciddi bir SENDİKAL MÜCADELE YAŞADI ve o dönem bir Sendika İŞVERENE KARŞI açıkça cephe aldı ve gelişmelerin seyri bir anda değişti.
BU KEZ İSDEMİR’DE,galiba,TAM TERSİ YAŞANIYOR.
İŞVEREN Kesiminin,ÇELİK-İŞ Sendikası’na sıcak bakmadığına ilişkin,TÜRK METAL Sendikası’na daha yakın olma ihtimalinin yüksek olduğuna ilişkin bilgiler geliyor,veriliyor.
İSDEMİR sıkı bir SENDİKAL MÜCADELE sürecinden geçiyor..

 

KARDEMİR ÇALIŞANLARI,ÇELİK-İŞ SENDİKASI ÜYELERİ VE ÖNE ÇIKAN,AKIL DANIŞILAN SAYIN ÖMER ŞAHİN İSMİ…


KARDEMİR Çalışanları,ÇELİK-İŞ Sendikası Üyeleri DELEGE SEÇİMLERİ için sıkı bir kulis çalışmasının içinde görülüyorlar,yanımıza gelen sohbet ettiğimiz işçiler Sayın ÖMER ŞAHİN isminden çok sık bahseder oldular.
Sevgili ÖMER ŞAHİN’İ yakından tanırız.
2010 SENDİKAL MÜCADELE sırasında ÇELİK-İŞ’İ ayakta tutan ekibin içinde ve ön saflarda yer aldı,ismini hiçbir olumsuzluğun içinde duymadık,Kamuoyu da duymadı.
Sayın ÖMER ŞAHİN işyeri temsilciliğinden başlayan bir Sendikal süreç yaşadı ve dikkat ediyoruz KARDEMİR çalışanları arasında ismi çok dillenmeye,hatta umut bağlanan,akıl danışılan bir konuma gelmeye başladı.
ÇELİK-İŞ Sendikası’nın DELEGE SEÇİMLERİ ve KONGRE SÜRECİ noktasında,sanıyoruz SİYASETTE hayli müdahil olacak,bu manada AK Parti’nin nabız yoklar bir tutum içinde olduğuna ilişkin haberler,bilgilerde geliyor.
KARDEMİR Çalışanları ile sohbetlerimizden bu ligiler gelmeye başladı ve Sayın ÖMER ŞAHİN adının sık duyulmaya başlanması,işçinin ÖMER ŞAHİN isminden bir umut olarak,akıl danışılan bir konuma gelmesi nasıl sonuç verir,birlikte göreceğiz elbet ki.
ÇELİK-İŞ Üyeleri birden hareketlenmişler,kulis hızlanmış.

 

GELECEKTE KARABÜK’Ü BEKLEYEN EN CİDDİ TEHLİKE “ALT YAPI YETERSİZLİĞİ..” VE KİLİTLENEN TRAFİK OLACAK..
Karabük GÜN/GÜN BÜYÜYOR,Karabük’ün nüfusu sürekli artıyor ve 5 yıllık bir süreçte Karabük’ün 70 bin civarında nüfus artışı yapacağına ilişkin görüşler/düşünceler ortaya koyuluyor.
KARABÜK’Ü GELECEKTE İKİ TEHLİKE BEKLİYOR.
Bunu en yetkili insanlar söylüyorlar.
BİRİNCİ TEHLİKE ; ALT YAPI NOKTASINDA..
Karabük’ün alt yapısı ne yazık ki yeterli çapta değil ve gelecekte özellikle KANALİZASYON ŞEBEKESİ ciddi sıkıntılar verebilir/verecektir bunu Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ açık bir dille ortaya koyuyor.
O nedenle YAĞMUR SUYU ile KANALİZASYONUN ayrılmasını kısa vadeli bir çözüm olarak takdim ediyor,uzun vadeli bir planlama yapılmasını da özenle vurguluyor.
Daha sonra TRAFİK SORUNU GELİYOR ELBET Kİ.
Karabük trafiğine hergün yeni araçlar giriyor,ancak,ana arterleri genişletmek mümkün değil,yeni arterler açmakta pek mümkün değil.bu sorun nasıl ve ne şekilde çözümlenebilir..?
Bu iki sorun hakkında geniş bir planlama yapılmalı mutlaka..
Yoksa kısa vadeli bir gelecekte KARABÜK YAŞANMAZ olur..
EMİN OLUN yaşanmaz hale gelir/gelebilir..

 

KENT KONSEYİ BAŞKANI SAYIN ÖZCAN BÜYÜKGENÇ VE “TRAFİK SORUNU İLE MÜLTECİLERİN SORUNU..” KONULARI..
Kent Konseyi Başkanı Sayın ÖZCAN BÜYÜKGENÇ son birkaç gün içinde KARABÜK’ÜN İKİ ÖNEMLİ sorununa değindi ve bunların çözümü noktasında bir açıklık getirmedi.
Sayın ÖZCAN BÜYÜKGENÇ TRAFİK SORUNUNA değinen bir açıklama yaptı ve “KARABÜK ÇOK CİDDİ BİR TRAFİK SORUNU YAŞIYOR..” görüşlerini dile getirdi.
YERDEN GÖĞE KADAR HAKLI Sayın BÜYÜKGENÇ.
Peki “BU SORUN NASIL ÇÖZÜMLENEBİLİR..?”
Bu noktada KENT KONSEYİNİN ve KENT KONSEYİ Başkanı’nın düşünceleri elbet çok önemli ve bunların geniş bir hazırlık çerçevesi içinde ortaya konulması gerekir herhalde.
Öyle sanıyoruz ki konulacaktır da..
Öte yandan MÜLTECİ SORUNU bu Kentin veya Ülkemizde ki geniş bir coğrafya da yer alan KENTLERİN ortak sorunu,bugünün de,yarının da ortak sorunu ve MÜLTECİ SORUNU geleceğe yönelik nasıl çözüme kavuşturulabilir..?
SORUNLAR YERLİ/YERİNDE TESPİT EDİLMİŞ,HAKLILAR.
Ancak,çözüm noktasında da önerilerini almayı ister Karabüklü..
KENT KONSEYİ bu sorunlara çözüm üretmiş olmalıdır..
Veya süratle çözüm üretip kitlelere duyurmalıdır..

 

19  EYLÜL  2013

Web Tasarım & SEO: Best4SEO