Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hisarcıklıoğlu Geldi Sözler Verdi….

  Türkiye Odalar ve

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Karabük ve Safranbolu TSO’larının programlarına katılmak üzere Karabük’e geldi.

Hisarcıklıoğlu’nun Safranbolu TSO da katılım yaptığı istişare  toplantısında Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar ile TSO üyeleri katıldı.

Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan,  odalarının bir asırdır kente hizmet verdiğini söyleyerek,  Afrin’de şehit olan Astsubay Ömer Bilal Akpınar adına yaptırmayı planladıkları Sağlık Meslek Kolejinin yapımına destek isterken,  yine TSO Başkanı Ali Sami Acar ise, yeni hizmet binası noktasında desteklerini beklediklerini anlattı 

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, kendisinden talep edilen okul ve TSO hizmet binasına gerekli katkıyı vereceklerini belirterek ; Girişimciliğe ne kadar hevesli olduğunuzu gösteriyorsunuz,  İstihdamda ortalama yüzde 15 artmış demek ki burada umut var diyerek başladığı konuşmasına ”  Umut olmasa işyeri açılmaz yeni adam istihdam edilmez. Bu iki göstergede Türkiye ortalamasının üzerinde.. Kadınlardaki girişimci oranımız yüzde 7. Biz bu işe başladığımızda yüzde 5’ti ama zenginleşebilmesinin yolu da ne kadar çok girişimci unsurun  varsa  o kadar zenginsin. Kız çocuklarınızı da dahil edin buna. Eğer bugün hedefimiz Japonya Almanya gibi olmaksa Japonya’nın girişimci nüfusunu mukayese ettiğimizde 3 misli gerideyiz. Gençlerimizi teşvik etmemiz lazım kadınlarımızı teşvik etmemiz lazım” diyerek devam etti..

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ise esprili bir yaklaşımla ‘Görüyorsunuz işte, konuşmayacağım, görüyorsunuz  mükemmel benim konuşmama gerek yok'” diyerek başladığı konuşmasında  ” Tüm bunları kendimiz yaptık. Yatırım ortamının iyileştirilmesi hakkındaki kanun tasarısı birkaç gün önce geçti hem iktidar hem de muhalefetin desteğiyle geçti. Muhalefet partileri toplumun lehine insanımızın iş aleminin lehine olan düzenlemelerine büyük ölçüde destek veriyorlar. Eğer bir engellemeyle karşılaşsaydık bunlar birkaç hafta da zor geçerdi” ifadelerini kullandı .

Toplantı sonrası Karabük’e TSO nun ‘Sanayi kenti Karabük’ün Ekonomik geleceği istişare’ toplantısına geçen Hisarcıklıoğlu’nu  KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ve Meclis Başkanı Timurçin Saylar karşıladılar.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada bankaların son dönemdeki tutumundan tüccar ve sanayiciler olarak rahatsız olduklarını belirterek, “Kredi maliyetlerinin yükselmesi, kredi vermekteki zorlaştırmalar sonucunda reel sektör çok zor durumda kalıyor. Bunun bir an önce çözülmesi lazım” dedi.

Hisarcıklıoğlu, yaptığı konuşmada  “Çelik bizim için, Karabük için önemli. Dün ABD Başkanı bir açıklama yaptı. Özellikle bizi, Karabük’ü çok ilgilendiriyor. ‘İthal çeliğe yüzde 25 ek gümrük vergisi koyuyorum’ dedi. Bizim gibi dünya çapında çelik üreticisi olan ülke için bu bizi sıkıntıya sokacak bir iş. Şu anda dünyanın en büyük 10’uncu çelik üreticisiyiz. Bu bizi sıkıntıya sokacak. Bunun çözülmesi çok önemli. Eğer dünya bu şekilde, her ülke korumacı tavır içine girerse, bakınız dünyada bütün savaşlar ekonomiden çıkmıştır. Birinci, İkinci Dünya Savaşlarının çıkma sebepleri budur. Dünya ekonomisi içine kapanırsa, Allah korusun dünyayı felaket bekliyor haberiniz olsun. Herkes aklını başına alsın.” ifadelerini kullandı 

Toplantıya AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Kemal Çeber, AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, KTSO Başkanı Tuncay Özcan, Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Refik Polat, oda başkanları ve iş adamları katıldı 

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin de konuşmasında ise Türkiye’nin elde ettiği ekonomik güce değinerek, Zeytin Dalı Harekatı’nı yürütebilmelerinin en büyük sebebinin bu güç olduğunu belirtti..

Konuşmasının ardından toplantı salonundan canlı bağlantı yoluyla Karabük Üniversitesi TOBB Teknik Bilimler Yüksek Okulu’nun açılışı yapıldı.

Hisarcıklıoğlu’na burada KTSO Başkanlığınca kendi resminin bulunduğu tablo ile çeşitli hediyeler verildi .