iKİLİ MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

Son Güncelleme : 15 Eylül 2021 - 20:38

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü ile KARDEMİR arasında imzalanan İkili Mesleki Eğitim Uygulamasının açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü ile KARDEMİR arasında imzalanan İkili Mesleki Eğitim Uygulamasının açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Törene KARDEMİR Genel Müdürü ve İl Milli Eğitim Müdürü yanı sıra Veliler -Öğrenciler katıldı

Mesleki ve Teknik Eğitim öğrencilerinin gerçek iş ortamlarında kalma sürelerinin artırılması ve mesleki ve teknik eğitim kurumlarının sektör liderleri ile yoğun bir şekilde etkileşim hâlinde olmaları adına başlatılan yeni proje umut verdi.Eğitim-istihdam-üretim üçgeninin güçlenmesi kapsamında Kardemir ile Milli Eğitim arasında imzalanan ‘İkili Mesleki Eğitim Uygulaması için KARDEMİR EKM Konferans Salonunda tören gerçekleştirildi.
Meslek Lisesi Memleket Meselesi şiarına dikkat çekilen törende iş dünyasının ihtiyaç duyduğu meslek ve alanlarda nitelikli işgücünün yetiştirilmesini sağlanmasının önemine değinilirken, Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş; “Metal Teknolojisi/ Kaynak Dalı, Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanında Endüstriyel Bakım-Onarım meslek dallarında öğrenim gören öğrencilerimizin 2 gün okulda teori, 3 gün Kardemir işletmesinde uygulamalı eğitim imkanına, kendilerine asgari ücretin yüzde 30’u kadar ücret, yemek, servis imkanları ve iş kıyafetleri verilecek. Teorik dersleri, bilgisayar dersleri ve yaşam bilgisi seminerleri ve eğitim bitiminde Meslek Lisesi Diploması ve Ustalık Belgesi alma imkanı bulacaklardır. Yani bir anlamda tam donanımlı meslek elemanı olarak hayata atılmış olacaklardır. Mesleki ve Teknik Eğitim öğrencilerinin gerçek iş ortamlarında kalma sürelerinin artırılması ve mesleki ve teknik eğitim kurumlarının sektör liderleri ile yoğun bir şekilde etkileşim hâlinde olmaları eğitim-istihdam-üretim üçgeninin güçlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu konuyu çok önemsiyoruz. Öğrencilerin gerçek iş ortamlarında kalma sürelerini yükseltmeyi hedefleyen ve profesyoneller ile çalışma fırsatı veren bu protokol ile gün geçtikçe artan kalifiye eleman ihtiyacının üretilmesi ve karşılanması konusunda ciddi bir adım atmış bulunuyoruz. Bu proje ile çocuklarımızın ülkemizin ihtiyacına cevap verebilecek mesleki ve sosyal alanda etkin ve güçlü bireyler olmasını hedefliyoruz.” Dedi
Konuşmanın ardından KARDEMİR’in düzenlediği beceri eğitimi sınavları ve mülakatlarda başarılı olan 30 öğrencinin ünite çekişleri ve KARDEMİR yemini etmesiyle devam eden program öğrencilere hediyelerin verilmesi ve hatıra fotoğraf çekimi ile son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.