İletişim Fakültesi Yapılmak İstenmiyor mu ?

Son Güncelleme : 01 Ocak 2018 - 15:21

 

 

 

 

 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat,KBÜ  Safranbolu yerleşkesinde yapılacak İletişim Fakültesinin, Türker İnanoğlu tarafından inşa edilerek “Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi” isminin verilmesi konusunda ünlü yapımcı ile ön görüşme yaptıklarını, görüşmeler sonrası, ünlü yönetmen ve iş adamı Türker İnanoğlu tarafından inşa edilecek binanın 4000 metre kare kapalı alana, çok sayıda dersliğe, konferans salonuna, cep sinemasına ve büyük bir otoparka sahip olacağını açıklamıştı.

Temmuz 2017 ayında basına yapılan bu açıklamalarda Rektör Polat, binanın mimarı yapısının Safranbolu’nun tarihi yapısına uygun olacağını  ifade  etmiş,  yüklenici Türker İnanoğlu’da   “Doğup büyüdüğüm Safranbolu’ya böyle bir kalıcı eseri kazandırma fırsatı verdikleri için başta Rektörümüz olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür ederim. Karabük Üniversitesi’ne hizmet etmekten dolayı çok mutluyum.” demişti..

Safranbolu’da yapılacak İletişim Fakültesi yeri içinde halen mevcut  Kaymakamlık binasının boşaltılıp, KBÜ’ye devri ile gerçekleşecekti.

Ancak, Kaymakamlık binası ile Safranbolu Belediye binasının modern bir şekilde Safranbolu  girişin de ki  Karayolları alanına yapılması düşünülürken,  Safranbolu belediyesine  Kayyum atamaları sonrası bu projelerin  ötelenmesi ile  İletişim Fakültesi için düşünülen Kaymakamlık binasının KBÜ ye devri de gerçekleşmemişti…

 

Bu gündem sonrası ise KBÜ’nün Safranbolu’da yapacağı İletişim Fakültesi binası için yeni yer arayışları başladı.

Heyetlerin, KBÜ ye ait MYO binalarından, Kaymakamlığa  yer verilmesine  dair gerçekleştirdiği çalışmalar, yine Safranbolu Kaymakamlığı tarafından uygun görülmeyince , Kaymakamlık binası alanının da devri,  gerçekleşemedi.

 

KBÜ  ŞİMDİ ‘REKTÖRLÜK KONUTUNUN’ ALANINI  VERİYOR..

 

Karabük Üniversitesi  İletişim Fakültesinin bir an önce yapılabilmesi, yüklenici hayırsever iş adamlarının da rahat çalışabilmesi adına, geliştirdiği yeni projeler dahilinde  ‘Rektörlük konutunun’ derhal verilebileceğini  açıkladı..

Tüm bu gelişmeler sonrası ise Fakülte inşaat yapımını üstlenen  hayırsever iş adamlarının Rektörlük Konutu alanını beğenmediği, kendilerine gösterilen yerin orası olmadığını beyan ettikleri,  iddiaları ile  yapım işini üstlenmeyi durdurdurdukları belirtiliyor.

KBÜ İletişim fakültesi için yer konusunda yaşanan tartışmanın sunni olduğuna dikkat çeken konuya yakın kaynaklar da “Kaymakamlık çıkamıyorsa Rektörtlük konutu verilmiş, Kaymakamlık binasından 50-70 metre aşağıda üstelik kot farkı da var daha kullanım alanı çok bir bina yapılabilir,  yada yapılması istenmiyorsa farklı bahaneler üretilir tabi” ifadelerini kullanıyorlar.

Gönüllü olan hayırsever Türker İnanoğlu’nun inşaata bir an önce başlamak istediğini, hayatta iken bu okulu açma arzusunda olduğunu yakın çevresine ilettiği ifade edilirken,  yer konusunda  yaşandığı iddia edilen uyuşmazlığa bir anlam verilemedi.  

 KBÜ İletişim Fakültesi için son olarak Karabük’e gelen Başbakan Binali Yıldırım’ da  Karabük Valiliğinde iş adamı Şefik Dizdar ile bir görüşme yaparak sorunun çözümünü istediği bilinirken, Rektörlüğün yer göstermesine karşın halen yaşanan dayatmaya bir anlam verilmiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Serpil Erdem 1 Ocak 2018 / 15:49 Cevapla

haydi ya ..söz vermişlerdi yer beğenmemek ne…rektör kendi konutunu vermiş ve orası safranbolunun en iyi yerlerinden biri…ama ben sayın Türkeroğlu nun bu son durumdan habardar olmadığına inanıyorum… yapar canım sözü var zaten.