Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İSDEMİR’DE GREV ‘DE

  İSDEMİR GREV’DE  

 

İSDEMİR GREV’DE

 

İskenderun Demir Çelik Fabrikası’nda (İSDEMİR)  Yedi Ay Süren Toplu İş Sözleşme Görüşmelerinde Anlaşması Sağlanamaması Üzerine GREVE Başladı.

 

İSDEMİR  AŞ ile ÇELİK İŞ arasında 7 ay süren (TİS) toplu iş sözleşme görüşmelerinde anlaşması sağlanamaması üzerine, sendika  grev başlattı.

Üretimin tamamen durduğu fabrikada, toplu iş sözleşmeleri 5 bin 300 işçiden 4 binini kapsıyor.

İSDEMİR İsmail Akçakmak kapısında saat 08.00’de, aileleriyle birlikte fabrika önünde toplanan 4 bin işçi, sendikanın aldığı karara uyarak, iş bıraktı.

Türkiye’nin en büyük DÇ entekre tesislerinden biri olan   İSDEMİR’de, Çelik-İş Sendikası ile fabrika yönetimi arasında ocak ayında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yürütülüyordu. Çelik-İş Sendikası ile İSDEMİR Genel Müdürlüğü’nün görüşmelerinde, fabrika yöneticilerinin işçileri sendika dışında sözleşme imzalamaya zorladığı iddialarının greve gidilmesinde etkili olduğu belirtildi.

Çelik-İş Genel Başkanı Cengiz Gül;  İSDEMİR’i grev öncesi ziyaretinde, anlaşma mesajları vererek, “Gelin Karabük’teki gibi burada da mutluluk resmi çizelim” demişti.

Son dönemlerde sendikacılık örnekleri veren Cengiz Gül, fabrikadaki greve katılarak, işçilerin taleplerini bir kez daha duyurarak  sözleşme imkanı için grevde olsa şartları zorlayacak denirken İSDEMİR AŞ yönetimi durum değerlendirmesi yapıyor.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO