Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İŞKUR MÜDÜRÜ SARIÇAM, BAKAN IŞIKHAN’A KARABÜK HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

Karabük iŞKUR İl Müdürü

Karabük iŞKUR İl Müdürü Ferhat Sarıçam, Antalya’da düzenlenen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstişare Toplantısına katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Hamdolsun ki artık, üç beş yıllık değil, 100 yıllık planlar yapan, sahip olduğu potansiyelin ve öz değerlerin farkına varan, görüş mesafesini gittikçe artıran, gelecek ufkunu sürekli genişleten bir Türkiye var..  Yerli ve milli sanayimiz başta olmak üzere her alanda özgünlük temel şiarımızdır bunun için daha fazla istihdam en temel hedefimiz olmuştur” dedi 

Toplantı da görüştüğü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan ve İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş’e Karabük’teki çalışmalar hakkında bilgi verdi

Işıkhan, dünyaya rol model olan, sürekli takip edilen, gıptayla bakılan ve örnek alınan bir sosyal güvenlik sistemini yönettiklerini söyledi.

Sosyal Güvenlik Kurumunun 85 milyon vatandaşın güvencesi, umudu ve geleceğinin teminatı olduğunu vurgulayan Işıkhan, “Sosyal güvenlik noktasında vatandaşlarımızı koruma altına alan, çalışma hayatında kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan ve haklarını, sağlıklarını, emekliliklerini, ölüm sonrasında ise eş ve çocuklarını koruma altına alan büyük bir şemsiyedir. Aynı zamanda kurumumuz, devlet ile vatandaş arasındaki bağı ve vatandaşlarımızın devletimize olan güvenini sağlayan kurumdur.” ifadelerini kullandı.