Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İŞTE GERÇEKLER..

    İŞTE GERÇEKLER
 

 

İŞTE GERÇEKLER

AYLARDIR MAAŞLARINI ALAMADIKLARI YÜZÜNDEN EYLEM YAPAN ÇALIŞANLARDAN GERÇEĞİ SAKLAYANLARIN MASKESİ DÜŞÜYOR.

İNSANLARIN EMEKLERİNİ ÇALARAK BUGÜN-YARIN ÖDENİR MAAŞLARINIZ DİYEREK OYALAYANLAR BU HABERİMİZ ÜZERİNE NE DİYECEK.

İŞTE GERÇEKLER

Üniversal Grubuna bağlı hastanelerden 3 yabancı yatırımcı desteğini çekiyor.

3 Yabancı ortak Türkiye’den ayrılma kararı aldı . Ardından 

Gurup Zor günler arifesine girdi..

 

Peki KARABÜK  Ne Olacak..?

 

MANSETT

taksim

Üniversal Grubuna bağlı hastanelerin büyük ortağı Doktor Azmi Ofluoğlu Çamlıca Hastanesi gibi  yaptığı büyük yatırımlar sonra Anadolu’da ki Hastaneler , süspanse edemeyince çalışanlar maaş alamamaya başladı ve sıkıntılar kar yumağı gibi büyüdü büyüdü bu gün yaşanan sıkıntılar yaşanmaya başladı.

2011 yılında aralarında ünlü Taksim Alman Hastanesin de olduğu Üniversal Hastaneleri’ne ortak olan yabancı konsorsiyum yıl sonuna kadar Türkiye’den ayrılacak haberleri gündeme dün bomba gibi düşerken Karabük Vatan hastanesi önünde aylarca bekletilen çalışanlar eylem yapıyordu.

camlicaGuruba bağlı 5 hastanenin Azmi Ofluoğlu’na ait olduğu yie  6 hastanede ise yabancı konsorsiyum ve Ofluoğlu’nun ortaklığının bulunmakta olduğu biliniyor.

Uzun süredir hastanelerin yönetimi konusunda büyük sorunlar yaşayan konsorsiyum ve hastane ortaklarından Doktor Azmi Ofluoğu , yabancı ortakların ayrılma kararı sonrası şirkete yeni ortaklar aramaya başladı.

Ortak bulunursa yola devam edileceği bulunamazsa tek tek hastanelerin satış yapılacağı gruptan duyurulurken sorunları bu sene sonuna kadar devam edeceği de ifade ediliyor.

8a8023fc36c8b6d994fdbbded76b780d4 ila 6 aydır çalışanların da maaşlarını ödeyemeyen şirket, Anadoluda ki hastaneleri ile İstanbul da ki hastanelerde çalıştıracak doktor bulmakta zorluk çekmeye başladı. Universal Hastanelerinin kurucusu Doktor Azmi Ofluoğlu’nun da ortak olduğu 6 hastanenin satılık olduğunu ifade eden şirketin CEO’sunun yabancı ortakların bu yatırımlarından zarar ederek çıkmayı göze aldığını basına açıklaması sonrası gözler Anadolu’da ki hastanelere çevrildi.

Şirket CEO’ sunun basına , Ortaklık sonrası işlerin hep ters gittiğini, ADM Capital,  PGGM ve Dünya Bankası kuruluşu olan IFC’nin hastaneler için 200 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdiğini, Bu ortakların 2016 yılına kadar Türkiye’de kalma fikrini değiştirdikleri, 2013 sonunda konsorsiyum hastanelerden çıkmış olacağı yüzünden finansal krizin yaşandığını,  belirtmesi üzerene toplamda 11 hastanesi bulunan Üniversal Grubun da sıkıntılar su üstüne çıkmış oldu.

Şirket  ana bünyesinde  yaşanan sıkıntı  Karabük Vatan hastanesi de derinden etkiledi ve maaşlar ödememeye , hizmet kalitesinde düşüşler yaşanmaya başlandı.

Bu arada Gruptan yapılan açıklamalarda yeni ortaklar arandığı yada 200 milyon dolar verecek çıkarsa devir edilebileceği duyurulurken, hastanelerin tek tek satabileceği belirtilmesi dikkatleri çekiyordu.

KARABÜK VATAN HASTANESİ ÜZERİNDE Kİ HACİZ ?

15 Aralık 2013 e kadar satış işlemlerin tek tek yapılabileceğine dikkat çeken Grup yetkilileri, Konsorsiyuma ait Taksim Alman Hastanesi, Üniversal İtalyan Hastanesi, Üniversal Çamlıca Hastanesi, Ege Sağlık Hastanesi, Üniversal Manisa ve Üniversal Kuşadası hastanelerinin olduğunu ancak Azmi Ofluoğlu’na ait Anadolu’nun çeşitli yerlerinde Vatan hastaneleri olduğunu dikkat çekerek,  hepsi için görüşmelerin bu tarihe kadar bitirilmesi şart diyorlar..

Azmi Ofluoğlu’na ait Diyarbakır Üniversal, Malatya Üniversal, Konya Ereğli Üniversal  Kadıköy Vatan Hastanesi ve Aksaray Vatan Hastanesi bulunuyor diyen gurup yetkilileri Şu anda sadece Aksaray Vatan Hastanesi faaliyette olduğunu vurguluyorlar.

Öte yandan, Karabük Vatan hastanesi arazisinin kullanım süresinin olduğuna dikkat çeken aynı kaynaklar buraların Hastane ruhsatı ile alındığı için başka bir amaçla kullanılamayacağını belirtiyorlar. Ancak aynı kaynaklar  Karabük Vatan hastanesi için işletme ruhsatı üzerinde haciz var bu sorunların kalkması gerekiyor kalkarsa ve Karabük’ün bu şartların da burayı anca Karabük Medicar hastanesi alabilir görüşlerini dile getiriyorlar.

Guruba bağlı yada Ofluoğlu’nun olan diğer hastanelerde doktor sayılarının azaldığı ve mes’ul müdürler istifa ettiklerin belirten yetkililer bu anlamda bazı hastanelerin lisanslar geçici olarak askıya alındığı, Karabük için de beklemede olunduğu iddialarının ne kadar doğru olduğu araştırılırken Karabük vatan hastanesi çalışanlarının 3 aylık maaş gecikmeleri üzerine eylemler başladı.

Çalışanların artık hizmet vermeyecekleri , işleri donduracakları ifade etmeleri ve tüm bu  eylemlere Karabük hastanesi yöneticilerinin de destek vermesi sonrası  Azmi Ofluoğlu’nun “Karabük ‘le artık uğraşamam orayı da satalım ” dediği iddia edilmekte.

özel haber/ Karabük Gündem