Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İşte KBÜ Farkı…

KBÜ; Kuruluşu üzerinden 5


1

KBÜ; Kuruluşu üzerinden 5 yıl geçmesine karşın tercih konusunda bugün Ülkenin  İlk 10 Üniversitesi arasında..

Karabük Üniversitesi tercih eden ve yerleşen öğrenci sayılarına göre Üniversiteler sıralamasında; 322 bin 922 tercih sayısı ile 7. Sırada, yerleşen 7 bin 555 lisans öğrenci sayısı ile 8. sırada yer alırken, yerleşen toplam 12 bin 248 öğrenci sayısı ile de 10. sırada yer aldı.
ÖSYM’nin derleyip yayımladığı; “2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Adayların Yükseköğretim Programlarına İlişkin Tercihleri” adlı kitabın verilerine dayanarak, 2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede adayların tercihlerine göre kitapçıkta yer alan 173 üniversite arasında, Karabük Üniversitesi 322 bin 922 tercih sayısı ile 7. sırada, Lisans Programları düzeyinde yerleşen 7 bin 555 öğrenci sayısı 8. sırada yer alırken, toplamda yerleşen 12 bin 248 öğrenci sayısı ile de 10. Sırada yer aldı.

Bu verilere dayanarak, Karabük Üniversitesi tercih eden ve yerleşen öğrenci sayılarına göre Üniversiteler sıralamasında ilk 10’da yer aldı.

Karabük Üniversitesi kuruluşu ile hazırladığı stratejik plan doğrultusunda büyümeye devam ettiğini belirten Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal: “Bugüne kadar Türkiye’nin en hızlı büyüyen üniversitesi iddiasındaki Karabük Üniversitesi bugünkü sayısal verilere dayanarak, artık bunun bir iddia olmadığı sonucunu ortaya koymuştur. Geçen 6 yıllık süre içerisinde Karabük Üniversitesi hem kuruluşunu tamamladı hem de büyük başarılara imza atarak, büyük bir gelişme sergiledi. Bugün 32.252 öğrenci sayısı ile eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdüren ulusal ve uluslararası platformlarda hızla büyüyen, fark yaratan bir üniversite konumuna gelmiştir. Bunu da yıl içerisinde aldığımız ödüllerden görmekteyiz. Karabük Üniversitesi, Türkiye’de en fazla hazırlık eğitimini vermekte ve aynı zamanda bilgisayar destekli eğitimde de Türkiye’de ilk sırada yer almaktadır. Biz, genç ve dinamik yapısıyla üniversite olarak asla bilinenleri tekrarlamıyor, ilkleri başarıyoruz. Karabük Üniversitesi’nin yakaladığı bu ivme, ‘BİZ’ olunduğunda nelerin başarılabilindiğinin de bir göstergesidir. Bu başarılara birlikte imza attığımız Karabük Üniversitesi çalışma arkadaşlarıma, öğrencilerime, bize inanan ve katkılarını esirgemeyen değerli Karabük Halkına bana bu onuru yaşattıkları için şükranlarımı sunarım.”dedi.

Kaynak: “2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Adayların Yükseköğretim Programlarına İlişkin Tercihleri” adlı kitap:
http://www.osym.gov.tr/belge/1-20540/2013-ogrenci-secme-ve-yerlestirme-sistemi-adaylarin-yuk-.html

Web Tasarım & SEO: Best4SEO