Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İTİRAZ SÜRE UZATTIRDI

DEMİR TÜCCARLARI SPK NEZDİNDE

KRDM

DEMİR TÜCCARLARI SPK NEZDİNDE İTİRAZ

ETTİLER, KARDEMİR AŞ’İ SÜRE UZATTI..

KARDEMİR A.Ş   kütük demir ve inşaat demirin son satışları ile ilgili yayınladığı satış fiyatlarında, Demir tüccarlarına yaklaşık 100 Bin ton inşaat demiri, haddecilere ise yine yaklaşık 250 Bin Ton kütük demiri borcu bulunduğunu iddia edince, alımların demir fiyatlarının hızlı yükselişi döneminde yapılmış olmasına  hem demir tüccarlarını hem de bazı haddecileri isyan ettirmiş, demir tüccarı bu açıklamaya karşısında  Satış Müdürlüğünü telefon ile faks yağmuruna tuttuklarını   “Demir fiyatları yükselirken, yöneticilerinizin şirketleri ön alım hakkı nedeniyle yüklü alımlarla önümüze geçiyorlar, fiyatlar düşerken de bu tür oyunlara mı başvuruyorlar? Bizim inşaat demirlerimizi kütük demir olarak versinler biz işletelim. Çünkü alımlarımızı 1.620 TL/Ton bandında yaptık. Bu gün ise inşaat demir fiyatları 1.450 TL/Ton bandında. Bu fiyatlardan piyasadan demir alıp, teslimlerini yapsınlar. Satış politikası gereği KARDEMİR sözünde dursun ve piyasaya karşı güven kaybetmesin.”  gibi şikayetlerde bulunduklarını açıklamışlardı.

Bu arada, KARDEMİR Yönetiminin uygulamalarına karşı uzun yıllardır mücadele veren Murat Orhan ise kendi sosyal paylaşım adresinden değerlendirme yaparak,”KARDEMİR’deki bir yetkilinin, inşaat demiri haddesinin tuğlalarının iki senede bir değişmesi gerektiğinin itirafını yapması dikkat çekici, bundan da anlaşıldığına göre, fırının çökeceği geçmişten bilindiği gerçeği de ortaya çıkmış oluyor…Basiretli tüccar da şu oldu, bu oldu olmaz. İnşaat demirini satışa çıkarken açıklayacaksın. Bakkal dükkanı mı yönetiyorsun? iki senede bir fırının tuğlasının yenilenmesi gerekiyorsa, satışa çıkmadan ‘ben şu tarihlerde bakım yapacağım’ diye duyurursun. Müşteri razı olursa alır, olmazsa almaz ve talepleri ona göre toplarsın veya günlük dağıtım yaptığın inşaat demirini piyasadan satın alır, müşterini mağdur etmezsin. Kendinizi de sütten çıkmış ak kaşık gibi yorumlamazsınız.” şeklinde yorum yapmıştı

Demir Tüccarlarının bu olaylar karşısında birlik olması ve  SPK ya Noter tasdiki ile birlikte  itiraz etmesi karşısında KARDEMİR’İN açıklama yaptığını iddia eden demir tüccarları bu tür uygulamaların zamanında iyi etüt ederek yapılmasının doğru olacağını savunurlarken Şirket bugün resmi bir açıklama yaptı. 

KARDEMİR AÇIKLAMA YAPTI

8f2a2426a3e20cf3849434f8a2be8718Haber siteleri ile gazetelere yansıyan bu haberler sonrası KARDEMİR AŞ bugün yapılan resmi bir basın açıklamada;  ” Şirketimizce satışı gerçekleştirilen nervürlü inşaat demirlerinin teslimatına, 27.05.2016 tarihinde Haddehanemizdeki mecburi fırın duruşu nedeniyle yaklaşık 20 gün ara verilmiştir.Müşteri memnuniyeti kapsamında siparişlere ilişkin çeklerin ve teminat mektuplarının vadeleri 20 gün uzatılmıştır.”  denildi..

Web Tasarım & SEO: Best4SEO