Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KAÇAK DERSHANE, EĞİTİM DANIŞMANLIĞI VB, İŞ YERLERİ KAPATILDI..

WWW.KARABUKGUNDEM.COM Cumhurbaşkanı Recep Tayyip

WWW.KARABUKGUNDEM.COM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘tek ders kursu’ adı altında açılan merdiven altı dershanelerin kapatılması talimatını vermesi ardından Milli Eğitim Bakanlığı, 81 İl Müdürlüğüne tebliğ ederek kaçak dershanecilik yapan kurslara ilişkin denetim ve kapatma operasyonu başlatılmasını istemişti.

Karabük’te Milli Eğitim İl Müdürlüğü de bu hafta başından itibaren tespit edilen 25’i aşkın korsan dershanecilik yapan iş yerleri haklarında işlem yaparak kapatma kararı aldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü kapsamında oluşan denetim ekibi, ruhsatsız olarak yasal olmayan yollardan eğitim danışmanlığı ve dershanecilik adı altında sözde eğitim veren iş yerlerine şok baskınlar yaptı.

İhbarları değerlendirerek harekete geçen yetkililerin baskınlarda karşılaştıkları manzaralar ise şaşkınlık yarattı.

WWW.KARABUKGUNDEM.COM

Eğitim danışmanlığı adı altında öğrencileri LGS,YKS gibi sınavlara hazırlayan iş yerlerinde kapalı ortamda öğrencilerle aynı masada sigara içen kişileri gören yetkililer, haklarında yasal işlem yaptılar.

İl Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları denetimlerde kaçak olarak eğitim hizmeti verilmeye çalışıldığını tespit ettiği 25 dolayında iş yerleri ve kişiler hakkında işlem başlatıldığı öğrenildi.

WWW.KARABUKGUNDEM.COM