Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kahveci ; “Seviyesi Düşük Kalmıştır”

Karabük  Belediye  Başkanı Rafet

Karabük  Belediye  Başkanı Rafet Vergili , Şirinevlerde MHP seçim bürosunun açılışında ,  Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci’nin yaptığı bir konuşma sonrası  “Karabük halkından özür dilemesi”  gerektiğini sert bir üslupla  istemişti..

DSCF2614

Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Başkan Vergili’nin özür dilesin çıkışına cevabı geciktirmedi.

Basın açıklaması yaptığı şeklinde Medyada yer alan ancak hangi basın kuruluşlarına servis yapıldığı  belli olmayan Kahveci’nin cevabi haberi  bugün  yerel günlük gazetelerin bazılarında yer aldı.

Kahveci’nin açıklaması basına şu şekilde yansıdı “  Sayın Vergili çarşamba günü bir açıklamada bulunmuş ve benim sözlerime farklı manalar yükleyerek bazı ithamlarda bulunmuştur. Bu ithamlarına halkımızın doğru bilgilendirilmesi açısından açıklık getirme gereği duydum Ben konuşmamda merkezi hükumetimizin Karabük’e yaptığı yatırımlardan bahsederken Karabük’e yaptığımız yatırımların halkımıza duyurulmasından bahsederek, “Bir söz vardır, bizim yaptıklarımızı Mahluk bilmezse halık bilir. Halık zaten bizim yaptıklarımızı biliyor ama bazı şeyleri mahluka da göstermemiz lazım” dedim ve sözümün devamında insanlardan bahsettim. Bu konuşmamda kullandığım mahluk kelimesi herkesin de bildiği gibi yaratılmış demek yani Allah’ın yarattığı demek. Zaten açıklamamda mahluka göstermemiz lazım diyorum. Benim kastımın insanlar olduğunu, İnsanın eşrefi mahlukat olduğunu, bunun halk arasında çok sık kullanıldığını herkes gibi sayın başkan da eminim çok iyi biliyordur. Bile bile bu sözümü çarpıtarak yanlış ve hakaret içeren manalara çekmesini ona hiç yakıştıramadım. Bu art niyetli ve zorlama bir açıklamadır. Oy devşirmeye ve kamu oyunu yanıltmaya yönelik siyasi amaçlı bir yorumudur. Ancak seviyesi düşük kalmıştır.”

Ayrıca “Biz yaratılanı(mahlukatı) yaratandan (Halıktan) ötürü seven bir siyasi partiyiz. Bize söylediklerimizi böyle yanlış yorumlayıp itham edenler önce kendi kültür ve bilgi seviyelerini kontrol etsinler” diyen Kahveci ,  “Özür dilenecek bir durum bir hatamız varsa elbette özür dileriz. Özür dilemek de bir erdemdir. Ancak benim sözlerimde özür dilenecek bir durum söz konusu değildir. Kastımız insanlardır. Hepimiz Yüce yaratıcımız (halıkımızın) yarattığı eşref-i mahluk olan insanlarız. Sözlerim bu çerçevede söylenmiştir ve değerlendirme de bu doğrultuda yapılmalıdır” dedi