Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KALAY “SAĞLIK BÜTÇESİNDE SIKINTI YOK”

    KARABÜK İLÇELERİNDE

 

 

KARABÜK İLÇELERİNDE DOKTOR EKSİĞİ OLDUĞU İÇİN YENİCE,EFLANİ,ESKİPAZAR’A GÖNDERİLEN DOKTOR AÇIKLARININ ORGANİZASYONU KONUSUNDA SIKINTI ÇEKEN KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERİ SEYFETTİN KALAY DÜN GAZETECİLERE AÇIKLAMA YAPARAK “SAĞLIK BÜTÇESİNDE SIKINTI YOK, KEYFİ HARCAMALAR YAPILMAKTA” HABERLERİNE YANIT VERDİ.

 

 

 

KALAY ” KEYFİ HARCAMA YOK ” DEDİ

 

Karabük’te sağlık sektörü sıkıntılarını aşma noktasına gelirken Kamu hastaneleri Genel Sekreteri Seyfettin Kalay, ne bütçede bir sıkıntı var nede keyfi harcamalar var dedi.

ÜSTTTKamu Hastaneleri Birliği olarak kiralanan binaya bütçe olmadığı halde keyfi harcamaların yapıldığını yönünde bazı  basın yayın organlarında çıkan haberlere de açıklık getiren  Genel Sekreter Dr. Seyfettin Kalay;  “ Bütçemiz olmadı diye bir şey söz konusu değil ki ,  Karabük’teki tüm hastanelerin tedavi hizmetlerinin toplam bütçesi zaten bizim bütçemiz.” dedi.

Kalay “Yönettiğimiz bütçe ortada,  Bütçe konusunda herhangi bir sıkıntı yok. Üstelik bu binaların kiralanması ve teşrifatı bakanlıktan izin alarak yapılıyor. ortaya atılmak istenen spekülasyonlar doğru değil ve söylendiği kadar paranın harcandığı da doğru değil. Burada biz binanın çoğunluğunun kendi tasarruflarımız dışındakileri mal sahibine yaptırdık, anlaşmamızda o şekilde zaten. Bina içindeki tüm bölmeleri, zeminlerin döşenmesi ve tavanların yapılması bina sahibi tarafından yapıldı. Mal sahibi tamamen kendi yaptırdı. Bizim taleplerimiz karşılığında yapıldı. Çıkan bu haberler bir spekülasyonlardan başka bir şey değil”  şeklinde açıklamalarda bulundu.

Karabük merkezde kısmen ancak ilçelerde yoğun olarak hissedilen ve Karabük merkezden Yenice-Eskipazar ilçelerine görevlendirme yapılan doktorlar içinde bir açıklama yapan Kalay;  Sağlık Bakanlığı KBÜ Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi olarak hizmete girecek olan yeni hastanede Üniversite ile çalışmaları yaparken, il’de bulunmayan branşların getirilmesi için çalışma yapıldı” dedi.

Şuan elimizde kendi kadromuzda plastik ve el cerrahlarımız var   ama  Hemotoloji, Nükleer Tıp, Onkoloji, Ramotoloji gibi branşları buraya getirmek istiyoruz bu konuda   Üniversitemiz ile görüşüyoruz  diyen Kalay ;    

” Biz Karabük’te hizmet veremediğimiz branşları daha çok ön planda tutmaya çalışıyoruz. Üniversitemizde büyük gayret gösteriyor. Ankara ve İstanbul’a sevkleri en aza indirmek için Üniversite ile birlikte yoğun gayret edeceğiz” açıklamasında bulundu.