Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kalem’den Farklı Çıkış

    MEB Bağlı

 

 

MEB Bağlı Özel öğrenci yurtları derneği, Bakanlığın çıkarttığı yönetmeliği Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğünün tam metnini  uygulamadığını savunuyor..

Konu hakkında şok iddialarda bulunan Karabük MEB Özel yurtlar derneği başkanı Mehmet Kalem “bizde yakında ruhsatlarımızı iptal ederiz, bizlerde önüne geleni kayıt ederiz, kaliteli, standartlara uygun şartlarda hizmet vermeyiz, olur biter, Karabük için bu kentin adı çıkmaması ve bizlere emanet öğrencilerin tabiri mi maruz görün kazık yememesi için verdiğimiz uğraşı sonlandırır işimize bakarız, böyle mi isteniyor” diyerek adeta şok bir çıkış yaptı.

Öğrenci barındırma yerleri olarak geçen yurt yönetmeliğinin çok açık olduğuna vurgu yapan Kalem, ” Karabük Valimiz, konuyla ilgili Vali muavinimiz, Emniyet Müdürümüz lütfen bu konuda dikkat buyursun, şu an Yurtlar FETÖ/PDY yapılanmasına açık, PKK lı,DEAŞ’lı yada bir başka terör örgütü mensubu rahatlıkla sızar buralara, neden GBT bile yapılmıyor da ondan,  buralarda,biz 20 ye yakın  ruhsatsız olan ama öğrenci alan yer tespit ettik, Milli Eğitim Müdürlüğü neden buraları görmedi.  Bir de yangın merdiveni olmayan yerlere bile geçici ruhsat veriliyor, nasıl oluyor bu İş? depreme dayanıklı diyerek verilen belgeler ne kadar doğru ? Belediyelerde 1.1 mesken iskanlı ama Milli Eğitim de 1.4 katsayılı depreme dayanıklı, nasıl oluyor bu iş ? biz bu konuların hepsini hukuk yolu ile arayacağız ancak yetkili birimleri de bu aşamada yönetmelikleri , KHK’nameleri uygulamasını istiyoruz..Bakın İskenderun bu Ülkenin bir İlçesi gidip baksınlar nasıl uygulama yapılmış, bir çok İl de bu uygulamalar nasıl yapılıyor lütfen bir bakılsın” dedi..

Milli Eğitim Bakanlığınca, öğrencilere yönelik barınma hizmeti verecek özel öğrenci yurdu, pansiyonu, öğrenci apart ve öğrenci stüdyo dairesinin ruhsat alabilmesi için binaların tavan yüksekliğinden kapı, merdiven ve koridor genişliklerine, kurum personelinin uyması gereken kurallardan, Güvenlik- Deprem yönetmeliğine kadar yeni standartlar belirlenmiş İllerde Valiliklere ve İl Müdürlüklerine gerekli işlemler için MEB ( Bakanlıkça) yazılı talimatnameler daha önce gönderilmiş, İller de kurulan komisyonlar marifeti ile uygun olmayan yerleşkelerin kapatılma kararı alınmıştı..