Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KAMU YETKİLİLERİ GÖZALTINDA..

    İHALEYE FESAT

 

 

İHALEYE FESAT KARIŞTIRMAK VE SAHTE EVRAK DÜZENLEMEK SUÇLARI İDDİASI İLE 25 KAMU GÖREVLİSİ 30 ÖZEL ÇALIŞAN TOPLAMDA 55 KİŞİ GÖZALTINDA. 

 

 

 

 

 

25 KİŞİ KAMU YETKİLİSİ ,

30 ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANI GÖZ ALTINDA

 

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü  Organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü (KOM) ekipleri , başta Çorum ilinde olmak ve uzantıları , Ankara, Karabük, Kayseri,Niğde,Balıkesir ve Antalya illerinde faaliyet gösteren bazı şirketlerin ihaleye fesat karıştırdığı bilgisine ulaşarak 25 kişiyi göz altın aldı..

Çorum Emniyet Müdürlüğü ile  koordineli  eş zamanlı operasyonlarda  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü , bir TSO  Başkanı, Engelsiz yaşam Müdürü, Toplum merkezi Müdürü, Huzurevi Müdürü, Sevgi Evleri Müdür vekili  gibi önemli mevki ve makamda bulunan  25’i kamu görevlisi  olmak kaydı ile ayrıca  30’u şirket çalışanı olmak üzere ı toplam 55 kişi gözaltına alındığı belirtildi..

 

RESMİ EVRAKTA SAHTECİLİK

 

Konunun Karabük ayağının da sıkı bir şekilde araştırıldığı ve gözaltına alınan şahıslar hakkında, haksız çıkar sağlamak, kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak, resmi belgede sahtecilik yapmak suçlarından soruşturma başlatıldığı öğrenildi..

Emniyetteki sorgusu devam eden şahısların işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO