Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Karabük 2014 Yılında Tanıtım Atağına Hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıl Ankara’da gerçekleştirilen

Geçtiğimiz yıl Ankara’da gerçekleştirilen Karabük Tanıtım Günleri ile ülke gündeminde adından söz ettiren Karabük, tanıtım atağına bu yıl da hız kesmeden devam ediyor.

 

istfeshane2

İlk olarak 30 Ocak – 02 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan dünyanın sayılı turizm fuarları arasında yer alan EMİTT’te yerini alacak olan Karabük, daha sonra tanıtım atağının en büyük adımı olan ve 17 Nisan 2014 tarihinde İstanbul Feshane’de gerçekleştirilecek olan “Karabük Tanıtım Günleri” ülke gündemine oturmayı hedefliyor.

Yapılacak olan iki önemli tanıtım programı ile ilgili olarak Vali İzzettin Küçük başkanlığında geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi. Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Erkan Çapar, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, Ankara Karabüklüler Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Niyazi Güneş ve Başkan Vekili Nizamettin Yücel, İstanbul’daki Dernekleri temsilen yetkililer ile koordinasyonda görevli personeller katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İzzettin Küçük, toplantının iki önemli gündem maddesi olduğuna değinerek “Bunlardan birisi her sene katılmış olduğumuz EMİTT Turizm fuarı çalışmaları, ikincisi ise 17 Nisan tarihinde İstanbul Feshane’de gerçekleştireceğimiz Karabüklüler Haftası tanıtım etkinliği. Her iki konunun birbiriyle ilişkili olduğu ve muhataplarının aşağı yukarı aynı kişi ve kurumlar olduğu için iki toplantıyı bir arada gerçekleştiriyoruz.” dedi.

İlk olarak 30 Ocak-02 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan EMİTT fuarına değinen Vali Küçük “Gerçekleştirilecek olan EMİTT fuarı ile ilgili olarak geçen senelerde yaptığımız çalışmaların aynısı bu senede gerçekleştireceğiz. Yani her kaymakamlık ve belediye orada kendisine stant kuracak. Biz orada gerekli stant düzenlemelerini yapıyoruz. Stantlara daha çok yöresel ürünleri ve nitelikleri gösteren materyalleri ve sunumları koyacağız.” dedi.

Gündemin ikinci önemli olan Feshane tanıtım günleri ile ilgili de bir açıklama yapan Vali Küçük “İkinci ana konumuz olan İstanbul’da bu sene ilk defa gerçekleştireceğimiz Feshane’deki Karabük Tanıtım Günleri. Bildiğiniz gibi bu tanıtım günlerinin ilkini geçtiğimiz sene içinde Ankara Karabüklüler Vakfının girişimleri ile Ankara Kültür Merkezinde gerçekleştirmiştik. Dört gün süren bu tanıtım gününde Karabük stantlarını yaklaşık 180 Bin kişi ziyaret etmişti. Oradan aldığımız güç ve cesaretle bu sene hemşehrilerimizin daha yoğun yoğun olduğu İstanbul ilinde Feshane’de Karabük Tanıtım Günleri düzenlemek istiyoruz. Bunun için Ankara Karabüklüler Vakfı tarafından gerekli karar alındı. Bugün bunun genel çerçevesini çizip daha sonra görev taksimatını yapacağız. Bu sene mevcut alanımız 3 Bin 100 metrekarelik bir salon ve birde 2 Bin 700 metrekarelik bir salondan oluşmaktadır. Bu salonlarda ilimizin ve ilçelerimizin üretim gücü, özellikle yöresel ve geleneksel üretim ürünleri yer alacak. Bunun yanında el sanatları alanında faaliyet gösteren esnaflarımız olacak. Yine Türkiye’de ürettiği ürün bakımından öncelik taşıyan firmalarımıza da burada yer vereceğimiz. Bunun yanında burada sanat gurubumuz olacak. Resim ve fotoğraf sergilerimiz yer alacak. Bunun yanında önemli bazı kurumlarımızın kendi çalışmalarını tanıtacakları stantları olacak.” dedi.

istfeshane5

Bu sene Karabüklüler Vakfının almış olduğu karar doğrultusunda Karabük’ten giden esnaflardan yer ve stant alanı parası alınmayacağını belirten Vali Küçük “Bu sene bir karar aldık, biz Karabük ve Safranbolu’dan giden esnafımızdan yer kirası alınmayacak. Yine ilçe Belediyelerimiz ve Kaymakamlıklarımızdan yer kirası istemiyoruz. Ama ilçeler buradan Feshane’ye gidecek malzeme ve materyallerin, personellerin ulaşımını ve taşımasını kendileri yapacaklar. Esnafımız da aynı, kendilerinden yer parası alınmayacak ama tüm ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaklar. Sadece istisna olarak yöresel ürünler yapan bazı esnaflarımızı biz götüreceğiz, örneğin yemenici, camcı, şekerci vb. İlçelerimizde tüm sorumluluk Kaymakamlarımız ve Belediye Başkanlarımızda. Tüm İlçe Kaymakamlarımız ve Belediye Başkanlarımız yapacakları çalışmayla ilgili olarak bu ay sonuna kadar bize yazılı bir rapor hazırlayıp ulaştıracaklar. Esnafın yerleşmesiyle ilgili, Esnaf Odaları ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları görevli ve yetkili olacaklardır. Biz Kardemir’in muhakkak orada yer almasını arzu ediyoruz. Çünkü Kardemir Karabük’ün gözbebeği ve markalarından bir tanesidir. Yine Üniversitemiz orada etkin bir şekilde yer almalıdır. Kurumlarımız yapacakları çalışmaları bir hafta içinde bize bildirecekler. Bundan sonraki toplantımızda konu daha da netleşecek ve detaylanacaktır. Ben katılımlarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali İzzettin Küçük’ün konuşmasının ardından sırasıyla katılımcılara söz verilerek görüş ve önerileri alındı.