Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK 3 NİSAN’INI KUTLADI (!)

3 Nisan Karabük Demir

3 Nisan Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) Temelinin Atılması ve Karabük’ün Kuruluşunun 87. Yıl Dönümü Kapsamında Karabük Valiliği Anıtı’nda Çelenk Sunum Töreni Gerçekleştirildi.


Kutlama Komitesi adına Vali Mustafa Yavuz tarafından, Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından kürsüye gelen Vali Mustafa Yavuz;

“3 Nisan 1937’de, çeltik tarlalarında temeli atılan, gücünü emek ve çelikten alan KARDEMİR; yaktığı mavi ateşi ile âdeta Karabük’ün doğuşunu müjdelemiştir. Yakılan o ateş, sadece fabrikaların bacalarında değil; aynı zamanda umutların da ateşleyicisi olarak, küllerinden yeniden doğan bir milletin yüreklerinde yankılanmıştır. 3 Nisan’da yazılan bu hikâye, bir kentin değil, aksine koskoca bir milletin azminin, emeğinin ve kararlılığının da hikâyesidir.” şeklinde konuştu.


İl genelinde düzenlenen, 3 Nisan konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler, eserlerini okudu. Şehit Mehmet Esen Ortaokulu öğrencileri tarafından oynanan halk oyunları gösterileri ile devam etti.

Tören; il genelinde düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve spor dallarında dereceye giren öğrencilere ve sporculara, Valimiz Mustafa Yavuz tarafından hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.


Törene Vali Mustafa Yavuz, Karabük Milletvekilleri Cem Şahin, Durmuş Ali Keskinkılıç ve Cevdet Akay, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir, Ak Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂
Web Tasarım & SEO: Best4SEO