DİL DEVRİMİ

HABER MERKEZİ

Karabük AKP’Den Nasıl Kurtulur?

Son Güncelleme : 29 Nisan 2015 - 14:39

CHP Penceresinden Bakan Süleyman Aygün son yazısında “Karabük AKP’Den Nasıl Kurtulur”  diyerek bir analiz yapmış. Yaptığı Analizin Karabük Gündem sayfalarında da paylaşılmasını duyurulmasını istemiş..

Farklı yorumu ile bakın (Konuk Yazar) Süleyman Aygün neler diyor..!!

 

 

1183_1

Asıl soru şu – Karabük Halkı AKP’den kurtulmak istiyor mu..?

Bilindiği gibi Karabük, AKP’nin milletvekilleri seçimin de oy olarak en yüksek potansiyele sahip illerinden birisi.

Bununla beraber yine Karabük, AKP’yi güç birliği ile Belediye seçimlerin de yıkan sayılı illerden birisi.

Yönetim ve Partilere bağlı kalmadan Kuvva-i Milliye ruhu ile birleşip Karabük’te Akp’nin üst üste 2 defa kaybetmesine neden olan tek il.

Milliyetçi Hareket Partisi iki dönemdir belediye seçimlerini kazanmaktadır, ancak bunu hiçbir zaman kendi taban oyu ile değil Cumhuriyet Halk Partisinin vefalı üyelerinin AKP’ kazanmasın diye MHP’ de taban olarak birleşmesi ile başarabilmiştir.

Fazla matematik siyasi analiz bilmeye de gerek yoktur, Karabük’te MHP’nin taban oyu asla Vekil çıkartmaya yetmeyecektir.

Karabük’ü kurtaracak tek şey yine taban da birlik olup iki dönem kendilerini büyük vefa örneği göstererek destekleyen Karabük’ü her şeyden çok düşünen Cumhuriyet Halk Partisi ‘n de birleşerek, Sayısal üstünlüğü kurmalı ve iki dönem kendilerine Oy, veren Cumhuriyet Halk Partisi’ne hem vefa borçlarını ödemeli hem de AKP’yi tarihe gömecek bu en iyi reçeteyi uygulamalıdır.

Bu birlikteliğin Karabük’te sokakta yayılması bile AKP’ safların da psikolojik bir buhrana dönüşecek ..Karamsar dediğimiz oy potansiyelinin , ‘’ nasılsa kazanamazlar diye sandığa gitmeyen ya da AKP’ye zorunlu olarak oy veren ‘’ zümrenin kararını değiştirip Cumhuriyet Halk Partisi’ne oyların gelmesini sağlayacaktır.

Karabük’te yapılan kamu oyu yoklamaların da ortaya çıkan sonuç zaten CHP’nin AKP karşısın da kazanma ihtimalinin çok olduğu yönde tespit edilmektedir.

Yapılan çalışmalar da küçük çaplı eleştiriler alsa da, gerek Cevdet Akay’ın gerekse Karabük’ün kendi için de yetişen sokakta ki çocuğun bile tanıdığı Mustafa Akay’ın ne kadar kaliteli ve doğru seçilmiş aday’lar olduğu, sokaklar da konuşulan konuların başın da gelir olmuştur.

Biz inanıyoruz ki; Karabük’ü düşünen partilerin tabanları bu sefer Cumhuriyet Halk Partisi , çatısı altın da birliktelik sağlayacak ve Karabük’te aday çıkaran diğer partilerin tabanları da bu seçim de ‘’oy bölmeyecek’’ AKP’nin kazanmasına izin vermeyecektir ve vermemelidir de.

Cumhuriyet Halk Partisi ise bu bilinçle hareket etmeli durumu anlatmalı her sokağa her köye girerek Vekil adayları ile bir bütün olarak hareket etmeli, Karabük için eski yeni tüm yöneticilerini seferber ederek büyük bir kitle halin de seçime hazırlanmalıdır.

Bu fikre karşı çıkacak bizden görünen ama esasen çaşıt olan bazı basın öğeleri olacaktır, her dönem olmuştur Karabük’ü değil alacağı parayı bilen köşe dönmek için ‘’ köşe yazan’’ insanlara da itibar edilmemeli yazdıkları görmezden gelinmelidir.

Yedi haziran akşamı AKP’den kurtulmuş bir Karabük görmek için ben de dahil olmak üzere iki dönem MHP’ye verdiğim oyu bu sefer kendimize istiyorum başka Karabük yok ve başka alternatifte yok…

Tabanların gücü ile yıkılmış bir AKP’ görmek temennilerimle…

Son ana kadar zafer için,
Karabük için…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.