Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNDEN ŞİKAYETÇİ

    Karabük Hava

 

 

Karabük Hava kirliliği konusunda etkin çalışmalar yapınca Hava Kalitesi iyi İller arasına girerken Görüntü ve Su kirliliği konusunda halen çaresiz.Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile RTÜK tarafından oluşturulan kurulla, balkon ve dış cephelerdeki çanak antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi çalışmaları   yaparken  tüm Görüntü Kirliliği konusunda yeni bir yasa hazırlığı içinde.

 

 

 

KARABÜK GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNDEN ŞİKAYETÇİ

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile RTÜK tarafından oluşturulan kurulla, balkon ve dış cephelerdeki çanak antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi yanı sıra kent merkezlerinde binaların ve iş yerlerinde görünümlerinin standartlara uygun şartlarda olması için yeni yasa çalışmalarına başladı.

2014 yılında uygulanması beklenen çalışmaya karşın belediyelerin alt yapı çalışmalara başlaması gerektiğinin altını çizen vatandaşlar uygulamanın doğru bir adım olduğunu ancak eksikler dolu olduğunu belirtiyorlar.

görüntü kir karabk

Görüntü kirliliğinin Karabük’te sorun olduğunu belirten vatandaşlar , ” Karabük merkezde kent meydanı yapılıyor karşısında tuğlalı boyasız evler, Çatılarda boy boy çanak antenleri, çeşit çeşit tabalalar bu kadar görüntü kirliliği merkezde olursa hele hele modernize edilen bir kentte olursa göze batar”  diyorlar..
Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren vatandaşlar kentte yer alan görüntü kirliliği konusunda bu çevre dernekleri ne iş yapar , sivil toplum örgütleri niye gündemlerine almazlar, bu işlerin sonunda bir şey yok mu? , işleri güçleri şirketler duyarlı olacaklarsa görüntü kirliliğine , su kirliliğine dikkat etsinler, bu konuda ki duyarlılıklarıyla çevresel kirliliklerin önüne daha hızlı geçilebilir diyorlar.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO