Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK İLETİŞİM DERNEĞİ VE GAZETECİLER CEMİYETİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

KARABÜK Gazeteciler Derneği (Cemiyeti)

KARABÜK Gazeteciler Derneği (Cemiyeti) ile  Karabük İletişim Derneği ortak bir basın duyurusu ile son günlerde ülke gündemini de işgal eden KBÜ de ki Afrika kökenli öğrenciler için yapılan açıklamalara dair “Karabük Gazeteciler Derneği ve Karabük İletişim Derneği olarak bu ithamı şiddetle reddediyoruz ve bu tür ithamlarda bulunanları kınıyoruz. ” açıklamasında bulundular

Yapılan açıklamada, ” Karabük Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ın başlattığı uluslararası öğrenci kampanyaları sonucu Karabük, Afrika kökenli öğrencilerin mekanına dönüştürülüp, bu ithal öğrenciler üzerinden bazı çevrelerce resmi ve gayri resmi kazançlar elde edilirken, ‘Karabük’ü Afrika’ya, Afrika’yı Karabük’e taşıyacaklarını’ söyleyen eski rektör Polat’ın kapısında nemalanmak için el pençe duranlar bugün çıkmış Karabük’ü ‘Açık Hava Genelevi’ olmakla itham ediyorlar.

Karabük’ün ve Karabük’te yaşayanların hakkını savunmak için taşın altına ellerini koyan bizler, o dönemde getirilen her türlü kontrolden uzak, denetimsiz ve başıboş bir vaziyetteki Afrika kökenli öğrenci sayılarına itiraz ederek  “Yapmayın, etmeyin, Karabük’e ve Karabük Üniversitesine yazık ediyorsunuz” diyerek karşı çıkarken, yazıp çizip,  avazımız çıktığı kadar bağırırken ve bunu her platformda dile getirirken, deve kuşu gibi kafalarını toprağa gömüp nemalanmayı bekleyenler şimdi çıkmış Karabük’ü ‘Açık hava genelevi’ olmakla itham ediyorlar.

Karabük Gazeteciler Derneği ve Karabük İletişim Derneği olarak bu ithamı şiddetle reddediyoruz ve bu tür ithamlarda bulunanları kınıyoruz.

Karabük, bu ithamlara maruz bırakılacak kadar sahipsiz bir şehir değildir.

Olamazda!

Karabük Üniversitesinin, eğitimi ranta çeviren üniversite, cemaatçi üniversite ve bir tarikata bağlı  üniversite gibi daha nice abuk sabuk sıfatlarla anılmasını değil çağdaş eğitim kalitesiyle anılmasını istiyoruz.

Bu gayelerle;

Buradan yetkililere çağrımız sözde itiraf siteleri ve çakma hesaplarla hem şehrimizi,  hem de üniversitede eğitim gören binlerce öğrencimizi zan altında bırakan paylaşımları yapanların tespit edilmesini, yabancı öğrencilerin vakit geçirmeden sağlık kontrollerinin yapılmasını, güvenlik riski oluşturanların sınır dışı edilmesi ile uyuşturucu ve fuhşa aracılık edenlerle ilgili de gerekli araştırmaların yapılarak adalete teslim edilmesidir.”  dendi

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO