Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK İŞ-KUR MÜDÜRLÜĞÜNE FERHAT SARIÇAM ATANDI

Karabük’te İl Müdürlüklerinde atamalar

Karabük’te İl Müdürlüklerinde atamalar başladı. Karabük İl Sağlık Müdürlüğü, İl Çevre ve şehircilik Müdürlüğü sonrası İş Kur Müdürlüğünde Müdür ataması da gerçekleşti

İş-Kur İl Müdürü Coşkun Güven’in Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atanmasından bu yana Mustafa Çalış tarafından vekaleten yürütülen İş-Kur Karabük İl Müdürlüğüne kadro tahsisi gelinceye kadar  yüksek mühendis Ferhat Sarıçam atandı.

KBÜ Teknoloji transfer bölümü Mühendisi Ferhat Sarıçam’ın Malzeme-Maden mühendisliği dalında uzmanlığı bulunuyor.

FERHAT SARIÇAM KİMDİR

1984 – Karabük’te doğumlu olan Sarıçam,  İlk-orta-lise eğitimini Karabük’te tamamladı. Lisans eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi mühendislik fakültesi maden mühendisliği A.B.D bölüm 4.sü olarak İyi derece ile bitirdi.

Yüksek lisansını Karabük Üniversitesi metalurji ve malzeme ana bilim dalında ” 1040 ve 8020 kalite çeliklerine korozif aşınma direncine BOR ilavesinin etkisi” Konusu teziyle Yüksek Mühendis ünvanı aldı.

Afyonkarahisar ilinin önde gelen sanayi kuruluşlarında maden ocaklarında daimi ve teknik nezaretçi mühendisi olarak çalıştı.

Ankara’da çeşitli bakanlıklarda, Başbakanlık ve Bakan yrd Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Enerji Bakanlığı Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde görev yaptı.

Karabük üniversitesi Özel kalem Müdürlüğü ve Türkiye’nin Tek ve ilk olma özelliğini taşıyan Demir Çelik Enstitüsü ve MARGEM ( Malzeme, Araştırma ve Merkezi) Enstitüsü sekreteri olarak görev aldı.

TR dizin dergi listesinde yayınlamış makale, bildirim olamak üzere 3 adet yayını, Karabük üniversitesi teknoloji transfer ofisinde ; -üniversite sanayi işbirliği sorumlusu, DOSAP ( Doktora sonrası araştırma programı) sorumlusu olarak çalışmaları bulunmakta.

Sarıçam son olarak,  T.C Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığı ile Üniversite arasında bilgi akışını sağlamak amacıyla PTS ( Proje takip sistemi) sorumlusu ve kamu diplomasisi irtibat kişisi olarak görev yapmakta iken, Karabük İşkur İl Müdürü olarak atandı.