Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK KIZILAY’I TÜRKİYE 2. OLDU

Karabük İl Merkezi Başkanlığı,

Karabük İl Merkezi Başkanlığı, Kızılay Yıllık Performans ödülleri kapsamında gayrimenkul bağışı kategorisinde 2023 yılı Türkiye ikincisi oldu.

Teşekkür Beratı’ nı Türk Kızılay Genel Başkanı Prof.Dr. Fatma Meriç Yılmaz ve Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı’ dan alan İl Başkanı Av.Cemalettin Yavaşcı; ” Çalışmalarımızın takdir ediliyor olmasından çok memnunuz . İsmini vermek istemeyen bağışçılarımıza can-ı gönülden teşekkür ederiz. Azmimiz ve başarılarımız artarak devam edecektir inşaallah ” dedi

Yavaşcı: “Karabük’ te her zaman afete hazır bir şube olmanın yanında, ihtiyaç sahibi ailelere de daha kapsamlı destek sağlayabilmek adına Genel Merkezimizin “2030 Vizyonu” kapsamında öncelikle “kendine yeter şube” olma yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Bu bağlamda sürekli akar sağlayan gayrimenkuller bizler için çok önemli. Bizlere bağışlarıyla destek olan tüm bağışçılarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Türk Kızılay, 1868 yılından bugüne, hiçbir din, ırk, sınıf, ideoloji ayrımı yapmadan destek olan ve bu Millet’ in bağrından çıkmış güzide bir kuruluşumuzdur ve bu hizmetlerine güçlenerek devam edecektir.

İhtiyaç sahibi ailelere kıyafet yardımı yaptığımız Kızılay Butik’ imiz, daha merkezi konumda olan Ulu Camii karşısında yer alan bir noktaya taşındı. Daha önce Yeşilyurt Demir- Çelik’ ait olan ve ofis olarak kullanılan gayrimenkullerinin kullanım hakkını Kızılay’ a devreden Sayın Osman Yeşilyurt başta olmak üzere Yeşilyurt ailesine de teşekkür ediyoruz.

Şu an öncelikli gündemimiz ekonomik ömrünü tamamlamış Kızılay İşhanı’ nın yıkılarak depreme dayanıklı, yeni ihtiyaçlara ve şartlara uygun şekilde yeniden inşa edebilmek. Genel Merkezimiz talebimize olumlu yaklaştı. Şu aşamada bize destek olacak; özellikle Karabüklü işadamlarımızdan; destek talep ediyoruz. Yeni iş merkezi ile Karabük Kızılay’ ı ekonomik anlamda daha güçlü kılacağımız gibi depreme dayanıklı bir yapı ile afet durumlarında komuta merkezimizi de güvende tutmuş olacağız.” Dedi.

Kızılay’ ın “gönüllü” yapısına dikkat çeken Yavaşcı, bu başarılarda; hiçbir karşılık beklemeden; emek veren Genç Kızılay, Kızılay Kadın teşkilatları başta olmak üzere tüm Kızılay gönüllüleri, yönetim kurulları ve profesyonel çalışanlarına da teşekkür etti.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO