Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Karabük Medyası Gözünden Cumhuriyet Bayramı Sergisi” Açıldı.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Etkinlikte Buluşuyoruz” kapsamında Karabük Valiliği himayesinde ilimizde faaliyet gösteren yazılı medya kuruluşlarının destekleri ile geçmişten günümüze kadar geçen zaman içerisinde günlük ve haftalık yayın yapan gazetelerimizin “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” kutlamalarında kullandıkları manşetlerin yer aldığı “Karabük Medyası Gözünden Cumhuriyet Bayramı Arşiv Sergisi” düzenlenen törenle açıldı.

Karabük Valiliği Fuaye alanında gerçekleştirilen serginin açılışına Valimiz Mustafa Yavuz, Vali Yardımcılarımız Muhittin Gürel, Erol Özkan ve Mustafa Şahin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, Basın Derneklerinin Başkanları, kurum müdürleri, yazılı ve görsel medya mensuplarımız Valilik personeli ve vatandaşlarımız katıldı.

“Cumhuriyet Bayramının 100. Yılında 100 Etkinlikte Buluşuyoruz” programları kapsamında düzenlenen bu serginin çok anlamlı olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Mustafa Yavuz” Bu sergiye Valilik olarak ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Kurtuluş Savaşımızda Milli Mücadelemizde ve ülkemizde ki her konuda yerel basınımız her daim devletinin ve milletinin yanında olmuştur. İlimiz genelinde yayın yapan gazetelerimiz geçmişte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı nasıl görmüşler neler yazmışlar bu sergide odaları göreceğiz. Cumhuriyetimize nice 100 yıllar diliyorum. Sonsuza kadar bu devlet ve bu millet payidar olsun diyorum. Bu serginin düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, sergimize hoşgeldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

Kurdelayı basın mensupları ile birlikte kesen Valimiz Mustafa Yavuz arşiv gazetelerini tek tek inceledi.