Karabük Panorama

Bu haber 14 Haziran 2019 - 13:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yerel seçimler bitti,  her şey bitti …

Her şey normale döndü…!! (?)

Oysa siyaseti halk için, bölgesine hizmet için yapma adına yola çıkanların sorumlulukları kadar Oy veren her bireyin siyaset adına neler yapılıyor  takip etme zorunluluğu vardır..

Sadece seçilenler sorumlu değildir iyi yada kötüden..

****   ****   ****

Belediye Haziran ayı meclis toplantısını izledik..

Kentin sorunları, caddelerde konuşulanlar yapılması gerekenler, yapılanlar ve tüm bunların ötesinde siyasetin kısır çekişmeler  vardı  Meclis toplantısında..

4 CHP & İYİ Partinin Meclis üyesi, 16 Ak parti meclis üyesi yanı sıra MHP nin 11 üyesi kentin sorunlarını Başkan Rafet Vergili ile birlikte omuzlamış durumdalar.

Haziran ayı Meclis toplantısında İmar komisyonu raporları ile gündeme gelen Lütfü Özaytaç caddesi 3 Nisan karakolu ile Defterdarlık arasında kalan (Eski Kaymakamlık-Valilik Konağı) binanın İl Özel idaresinin talebi doğrultusunda ticari alana çevrilmesi konusunda Kenan Karabacak   alanın ileride kamu adına farklı değerlendirilebilinir şekli ile  şer koymasına karşın,  ilgili yerin  “ticari alana” çevrilmesi  oy çokluğu ile kabul edildi.

Deve misali KARABÜK coğrafik yapısı gereği ne kadar düzeltirsen düzelt artan nüfus ve beklentiler hep büyüyor, farklılaşıyor hatta zaman zaman bireyselleşiyor…

1950 li yıllarda  İç trafik Yolları belirlenmiş kentten, ta o günden bugünlere  % 1000 -1500 artan bir araç sayısı sonrası sorun haline gelen trafik keşmekeşi,

O trafik ve sanayileşen kentte hava kirliliği, İnsanların soluk alacağı park bahçeler… kentin ana sorunları olarak hep var olacak..

Bu kaçınılmaz..

Haziran ayı Belediye Meclis toplantısında gündem yine İmar düzenleme yanı sıra belediye temizlik hizmetleri, parklar, kanyon  ve kentsel dönüşüm programı konuları oldu..

AK Parti meclis üyeleri gündem harici konuların görüşmeleri hakkında önceden bilgileri olmadığı için tedirginlikleri dile getirmeleri dikkat çekti.

Yine de gündem harici “Temizlik İşlerine kiralanacak araçların”  Gündeme alınsının  oylaması  Başkan Rafet Vergili tarafından istenince AK parti grubunun topluca “Red duruş” sergilemesi bir anda ortamın gerilmesine neden oldu..

Başkan Vergili “ Red edin bakalım konunun hukuksal boyutuna bakarız, biz burada 10 yıllık başkanlık yapıyoruz neyin ne olduğunu biliyoruz, “ şeklinde sert bir üslupla tepki yapması sonrası   konuya İYİ Parti meclis üyesi Şahin Karataş’ın “ Önce Başkan Gündeme alacak ki sonradan  kabul yada reddine karar verilebilsin” açıklaması getirmesi ile konu gündeme alındı

AK parti gurubu ile Başkan Rafet Vergili arasında yaşanan gerginlik sonrası Meclis toplantısında, yine bizzat başkan Vergili, Şehir Parkı Belediye tarafından çalıştırılacak ve bir ay içinde de hizmete alınabileceğini, kentsel dönüşüm çalışmalarının programlar dahilinde devam edildiğini, Belediye binası içinde meclis toplantı yeri yapılacağını bu konuda çalışmaların başladığını, anlattı.

****   ****   ****

TAYFUN HOCAMIN HAKKARİ ÜNİVERSİTESİNDEN SELAMI VAR

Karabük Gündem Gazetemiz yazarlarından ve aynı zamanda www.karabukgundem.com haber sitemizin teknik sorumlusu sevgili Tayfun hocamız Hakkari Üniversitesinin düzenlediği ‘SANAYİ ÇALIŞTAYI’ panelini dijital sistem ile izledim.

Bir Üniversitenin bir kente ne kadar fayda sağlayabileceği, ufkunu açabileceğini bir kez daha gördüm. Birde öylesi değerlerin KBÜ tarafından nasıl kaçırıldığını

KBÜ de bu kente HAVAALANI, KONGRE MERKEZİ, SAFRANBOLU SANAT ÜNİ gibi çok önemli projeler sundu ancak hepsi havada kaldı…

Nedenleri ise tam bir panel/Konferans konusu

****   ****   ****

SEVGİLİ AHMET GÖLBEK AĞABEYİM YİNE ….

Hep aramızda dertleşiriz, ne yazık ki burası KARABÜK der son cümleyi de bağlarız…

Sevgili Ahmet Gölbek ağabeyim bu klavye delikanlılarına yazmış..Hem de okkalı ..Anlayana sivrisinek az misali…

Bende aynı yazıyı kendi köşeme taşıyorum o sütunlarda okumayan burada okusun diye

Adam veya Bayan oturuyor klavyenin başına YOK KARABÜKSPORDAN,YOK FİLYOS LİMANINDAN yok oradan,yok buradan yazmıyorlar diye Karabük’te Basına falan sallayıp duruyor

.
Sorsan KARABÜK GAZETELERİNİ OKUR MUSUN.?
Karabük HABER SİTELERİNİ İZLER MİSİN..?

Hiçbirini ne izler,ne okur,sonra da kendinin önemli adam sanılmasını temin etmek için KARABÜK BASINI YAZMIYOR talimat mı aldı,emir mi aldı destek mi/köstek mi diye yazar döşenir.


KARABÜK BASINI ELİNDEN GELENİ YAPIYOR OYSA Kİ..


Hoş KARABÜK’TE BASIN DA çok öyle ahım/şahın bir itibar sahibi değil,ancak,KURUNUN YANINDA,ne yazık ki,YAŞTA YANIYOR,hepimizi,herkesi aynı kefe içinde değerlendirmek gibi bir adet yaygınlaştı.


Ama bu kadar da değil yani..
Bu kadarı da haksızlık yani..!!…………….”

Haksızlık öte bence de hatta CAHİLLİK..

****   ****   ****

KARABÜKSPOR NE OLDU DİYENLER !

Geçtiğimiz sene Karabükspor ne oldu ? 190 Milyon borç nereye yapılmış ? diyenlere seneye bu vakitler onları da unuturuz tek ümidimiz YÜCE TÜRK ADALETİ diyorduk.

Karabük, KARABÜK SPORUNU zaten unutmuş, çalan çırpanları gördükçe duydukça tribünlere gelmemeye başlamıştı…

Siyaset elinin tersi ile itti KARABÜK SPORU sonra BÜROKRASİ….

Zaten KANDEMİR’İN Canına tak etmiş aman bizden uzak dursun diyor.

Sonunda ÇELİK İŞ sendikası da baktı ki iyi bir gelişme yok işi GÜNÜ KURTARMAYA ve HAVA ATMAYA Bağlamışlar, onlarda çekti ellerini…

Çeliği kor kırmızısı ile mai ateşin mavisinden rengini alan ülkenin tek İşçi takımı olan, KARABÜKSPOR da Süper ligden, 1 lige, oradan 2.lige seneye 3.lige derken Amatöre kadar uzanan ve kesinleşen yolunda yalnız yürümeye devam ediyor.

Şimdi KARABÜKSPORDAN son nemalanma dönemi…

Kimse RADİKAL karar alıp kulübün anahtarını GÜVEN Kavşağına bırakmıyor, vip tribünde oturup yöneticiyim, Başkanım havasını atmak için bunca hakaretleri bunca sitemleri çekmeyi göze alanlar neyin peşinde onuda anlamış değilim…

190 Milyonluk borç serüveni ile NEMALANMA süreci devam ediyor sanırım…

Ne bileyim bunca ısrar bunca diretme başka izahı yok…

Eh zaten Karabük’ün siyasetçi de , Bürokratı da bundan memnun…

Bize de yaz..yaz ..Yaz YAZZZ nereye kadar…

HA..Karabükspor ne oldu diyenlere son sözümüz “Ne bekliyordunuz ki, son 4 senedir sürekli yazıyoruz..”

Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Ömer erdem 14 Haziran 2019 / 12:57 Cevapla

Siyasa kamplasma ezelden beri bizi yiyip bitiren kanser virüsü bolgecilik yok olmadıkça sadece konuşma ya devam edeceğiz. Adı gibi alt yapı olan köprü yol park gibi konularla omur tuketecegiz. Insan olmanın gereği olan saygı çalışkanlık kardeşlik liyakat sehre saygi kültürü hemşehrilik gibi degerlere ulaşamayacağı ve bir zamanlar yeni şehir mahallesi ah o halici gunleri hazırlanmaları ile ömür tuketecegiz .herkesin içine düştüğü karabukte sosyal hayat yok saçmalığı elimizi kolumuzu bağlamaya devam edecek safranboluda 100 dükkanlarda dondurma yemeyi parkta çekirdek citlemeyi bangır bangır düğün yapmayı sosyal hayat zannetme yanlışını devam edecek . Koskoca karabükü iki alışveriş merkezine sıkıstımanın sehrin icinden gecen.iki ırmağın ve demiryolunun değerini bile anlamaktan uzak olmanın inatla karabük şehri ile kucaklaşıp şehirli olamamanın pis bir inatla yarı köylü yarı kasabalı olacağım diye direnmenin acı sonuçlarına katlaniyoruz.

Ahmet 14 Haziran 2019 / 13:38 Cevapla

Karabük basını içinde sizler gibi işin sahibi 3-4 kalem var yorum yapan yanınızda 3-4 de iyi haber yapan muhabir gazeteciler var hepsi o ve sanırım STKlar ve bürokrasi ile siyasette bunu yakından gözlemliyor. Belediye meclisinde ki farkındalık haberiniz bile yeterli aslında bu övgüler için…Karabükspor konusunda da 4 senedir yazdık diyorsunuz ve nerere kadar diye mesaj veriyorsunuz ama sizlerde pes ederseniz vah bizlere sevgi ve saygılarımla abi..

İlker Ardunbaş 14 Haziran 2019 / 22:47 Cevapla

yaklaşık 7 senedir kent dışından sizi takip ediyorum, 7 sene önce yazdıklarınıza kızıyordum ama bugün hak veriyorum Doğruya doğru Semih Bey .. Hırsızlar kaçtı, bugün siz Karabük’te kaldınız bugün kilerde kaçar yarın siz yine ordasınız. Allah sabır versin sizin ve burda isimlerini hatırladığım Osman Nuri Bal, Celal Çalış, İsmail Sürmen , Pehlivan Baylan, Mehmet Demir, Ersin Öztürk bir çok ismin emeği çok bu kulüpte . Hepsini saygıyla anıyoruz. Lütfen pes etmeyin sizin kaleminiz önemli. Selamlar