Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK PARALİMPİK KULÜP BAŞKANI FİLİZ ÇINAR BİR İLKE İMZA ATTI…

Engelsiz Sportif Paralimpik Spor

Engelsiz Sportif Paralimpik Spor Kulübü Başkanı Filiz Çınar, oturarak voleybol branşında faaliyet gösteren kulüpler arasında ilk kadın kulüp başkanı oldu.

Çınar, kulüp üyelerinin desteğiyle tek liste halinde başkanlığa aday gösterildi ve çoğunluk desteği alarak bir ilke imza attı.

Çınar;  “Bugüne kadar oturarak voleybol takımlarının tamamının kulüp başkanları erkeklerden oluşmuştu. Kulüp üyelerimizin destek ve önerileriyle tek listeden kulüp başkanlığına aday oldum ve üyelerimizin destekleriyle seçimi kazanarak, oturarak voleybol branşında faaliyet gösteren kulüpler arasında ilk kadın kulüp başkanı olmanın sevincini yaşıyorum,” ifadelerine yer verirken şu şekilde açıklamalarda bulundu

 

 

“Kulüp olarak Türkiye Voleybol Federasyonu Oturarak Voleybol Kadınlar Ligi’nde mücadele edecek bir kadın takımı kurmak ve 2024-2025 sezonunda şampiyon yapmak için şimdiden çalışmalara başladık. Bu hedef doğrultusunda, gelecek sezon 1. Lig şampiyonluğu için yapılması gereken ne varsa yapıp takımımızı Süper Lig’e çıkaracağız,”

Engelsiz Sportif Paralimpik Spor Kulübü, Filiz Çınar’ın liderliğinde, kadın sporcuların oturarak voleybol branşında daha fazla temsil edilmesi ve başarılı olmaları için önemli adımlar atmayı hedefliyor.

Bu gelişme, kadınların spor yönetiminde daha aktif rol alması adına da büyük bir örnek teşkil ediyor.