Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Karabük Resmen Evde Kaldı..!!

Karabük’ün son yıllarda Bacasız Fabrika

Karabük’ün son yıllarda Bacasız Fabrika Unvanlı Üniversitesi İçin Öğrenciler,  Kenti Neden Tercih Etmiyor ? Yapılan Araştırmalar Neticesinde Öğrenci Memnuniyeti ve Memnuniyetsizliği yaşayan İller Tespit Edildi…  

 

Üniversite öğrenciliği herkesin hayatının önemli bir dönemidir. Sadece iyi bir üniversitede okumak kişinin bu yılları ne derecede verimli geçtiğini tek başına belirlemekte yeterli olamamaktadır.

Üniversite yıllarında yetişkinliğe ve profesyonel hayata atılırken nasıl bir çevre ve şehirde bulunulduğunun da değeri çok yüksektir.

Türkiye’de üniversite şehirlerinin öğrencilerin beklentilerine ne düzeyde cevap verebildiği üzerine araştırmalara rastlanmazken, Üniversite öğrencileri okuduğu şehirden ve halkından ne kadar memnun ÜNİAR  bir araştırması yaptı..

İşte bu Üniversite Araştırma Laboratuvarları (ÜNİAR) tarafından yapılan  “Öğrenci Dostu Şehirler” araştırma sıralamasında Karabük şehri  63. Sırada yer aldı.

Öğrenci memnuniyeti İller arasında Eskişehir,Bursa,Antalya,İzmir,Aydın, Çanakkale gibi iller başı çekerken 6. kategoride yer alan Karabük, Hakkari,Kars,Sirrt, Kilis,Bitlis gibi iller ile aynı kategoride kaldı.

Karabük 59 puanla FF seviyesinde kalan Karabük’te Öğrenciler ulaşım, yerleşim ve sosyal etkinlikler konusunda geri kalırken,  Üniversite içinde ise  spor kültür sağlık dairelerinin eksiklikleri de dikkat çekti.. 

Konuyla ilgili olarak  Karabük İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı ve aynı zamanda KBÜ öğretim görevlisi Prof.Dr.Mustafa Boz ”  Bu sonuç bizim şehir olarak iyi bir sınav veremediğimizi gösteriyor. Bu konuda, başta Valilik, Belediye ve Üniversite olmak üzere tüm STK lar esnaf ve basın camiası üzerine düşen görevi ciddiyetle yerine getirmelidir” dedi..

İşte Öğrenci Dostu Şehirler