Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK TSO 87.YIL ANISINA TOPLANDI. FOTOĞRAF SERGİSİ GEZİLDİ..

Vali Mustafa Yavuz, Karabük

Vali Mustafa Yavuz, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının Temellerinin Atılması ve Karabük’ün Kuruluşunun 87. Yıl Dönümü Özel Gündemiyle Toplanan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısına Katıldı.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen oturumda konuşan Vali Mustafa Yavuz; 3 Nisan 1937’de demirin ve çeliğin gücüyle yükselen Karabük’ün; Türkiye’nin ilk ağır sanayi hamlesi olan KARDEMİR fabrika bacalarında yankı bulduğunu ifade etti. ”Karabük’ün kurtuluşunu değil kuruluşunu kutlayan önemli bir şehir olduğunu vurgulayan Valimiz, genç Cumhuriyetin en önemli sanayi şehri olmanın yanı sıra; kentimizin kadim bir tarihin ve köklü bir kültürün de temsilcisi olduğunu söyledi.

Vali Mustafa Yavuz, Karabük’ün kültürel mirasını koruyarak gelecek nesillere aktarma sorumluluğunu üstlenenler olarak, sanayi, kültür, sanat ve turizm alanlarında birlik ve beraberlik içinde ilerlemeyi hedeflediklerini belirtti.

Konuşmasının sonunda, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu şehrin doğuşunda emeği geçen tüm devlet büyüklerini yâd eden Vali Mustafa Yavuz’a; Karabük Milletvekili Durmuş Ali Keskinkılıç ve Cevdet Akay, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya,  Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.İsmail Demir, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve ENBATI YK Başkanı Mehmet Ceylan,  İş İnsanı Şefik Dizdar, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Elif Çepni, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Adnan Çebi, Özçelik-İş Sendikası Başkanı Kenan Yılmaz  ile Meclis Üyeleri eşlik etti.

“Fotoğraflarla Cumhuriyetin Sanayileşme Öyküsü” 

Öte yandan, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ve Sağlam Metal Ticaret ve Sanayi A.Ş. iş birliğiyle Demir Çelik Fabrikalarının Temellerinin Atılması ve Karabük’ün Kuruluşu’nun 87.yılı münasebetiyle “Fotoğraflarla Cumhuriyetin Sanayileşme Öyküsü” fotoğraf sergisi Karabük Valiliği Fuaye Alanı’nda açıldı.

Sergi alanında yer alan eserler, Sağlam Metal Sanat Danışmanı Ömer Faruk Aslan tarafından il protokolüne anlatıldı.


KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz; ‘’ Karabük’ün kuruluşunun ve Demir Çelik Fabrikalarımızın temellerinin atılmasının 87. yıl dönümünde böyle anlamlı bir serginin açılışını gerçekleştiriyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu serginin sunulmasını sağlayan Sağlam Metal’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi

Web Tasarım & SEO: Best4SEO