Karabük-Yenice karayolu Şahinkaya mevkiinde bugün 13.00 sularında yaşanan trafik kazasında ilk belirlemelere 2 kişi öldü 3 kişi ağır yaralandı.
Çevrede ki vatandaşların iddialarına göre 34 SB 513 plakalı hafif ticari aracın hatalı sollama sonrası panikleyerek yoldan çıkması ile aydınlatma direğine çarpması neticesinde kazada ilk 2 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi ise ağır yaralandı.
İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve Jandarma ekipleri sevk edilirken, kaza yapanların İstanbul’dan bir yakınlarının cenazesi için Yenice ilçesine geldikleri belirtildi.
![](https://karabukgundem.com/wp-content/uploads/2024/02/426383946_793326319498363_4406478004837637353_n.jpg)
Öte yandan Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Karabük-Yenice Karayolunda Meydana Gelen Trafik Kaza Yerinde İncelemelerde Bulundu. Vali Yavuz, bugün 13.00 sıralarında Karabük – Yenice karayolu üzeri Şahinkaya mevkiinde meydana gelen trafik kazasının yaşandığı olay yerinde 2 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 3 vatandaşımızın ise yaralandığı kaza hakkında yetkililerden bilgi alırken, “Bugün saat 13.00 sıralarında Karabük-Yenice Karayolu Şahinkaya mevkiinde tek taraflı meydana gelen trafik kazasında maalesef 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Kaza ile ilgili soruşturmanın başladığını ifade eden Valimiz Mustafa Yavuz, “Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaralılarımız da acil şifalar diliyorum.” dedi.