Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜKSPOR KONGRESİNİ 86 KİŞİYLE YAPTI

  KISA DÖNEM İÇİNDE

 

KISA DÖNEM İÇİNDE 2 OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAŞAYAN KARDEMİR KARABÜK SPORDA , BUGÜNKİ OLAĞANÜSTÜ KONGREDE BEKLENDİĞİ GİBİ GERÇEKLEŞTİ.YENİ YÖNETİM GÖREV BÖLÜMÜ YAPTI

 

 

 

KARABÜKSPOR KONGRESİNİ 86 KİŞİYLE YAPTI 

 

 

* Kardemir Karabükspor Olağanüstü Kongresini Tamamladı ve Mustafa Yolbulan Başkanlığında 4 Yıllık Bir Süreç İçin Kolları Sıvadı.

* Kongreye yine Karabük Protokolü ve 3 bini aşkın üyesi olmasına karşın üyeler rağbet göstermedi. Kongre salonunda hazirun  cetveline giriş yapan 86 üye olduğu görüldü.

* Daha önce “Bende adayım diyen ve kongrede her ne olursa olsun listemle çıkacağım beyanatları veren Mehmet Aytekin ise gece yapılan görüşmeler sonucu listede yedek 2.sırada yer aldı.

* Kongrede açılış konuşmasını yapan Kulüp Genel Müdürü Sezai Açıkgöz , Divan heyeti için verilen teklifi okudu ve kabul gören  teklif sonucu Divan Başkanlığına,  Kardemir Aş Avukatı Soner Alkan, Yardımcılıklarını Kardemir çalışanlarından Kadir Onar ve Metin Çelik getirildiler.

* Divan Başkanlığının oluşumu sonrası gündem maddelerine geçildi.

 

 

* Açılış konuşmasını yapan Taner CANYURT ; Sitemli konuştu ve ;  

IMG_4511

” 29 Haziran’da yapılan Genel Kurulda göreve getirildik! Nasıl, ne şekilde, hangi koşulda bunlara değinmeyeceğim! O günkü koşullar bu görevi almamı gerektiriyordu. Artık geriye dönmenin, O oldu, bu oldu, o vardı, bu yoktu demenin Kardemir Karabükspor’a ve hiçbir kimseye faydası yok! Artık önümüze bakmalıyız. Seçildiğimiz günün akşamından itibaren hakkımda karalama kampanyası başlatıldı, hak etmediğim birçok şey yazıldı ve çizildi. Yönetimi kabul etmekle sanki büyük bir suç işledim. Oysa ki, Kardemir Karabükspor, bizim için rahmetli Metin TÜRKER’den vasiyet, kulüp binasının tuğlasından boyasına, çevre düzenine kadar emeğim olan kulüp başkanlığını yaptım. Türkiye’de 18. Avrupa’da 130. sırada marka olmuş bir takımın kayyuma gitmesine veya kayyuma gitmesin diye genel kurul salonunda yapılacak listeye bırakamazdım. Sayın Mustafa YOLBULAN ve Sayın Murat YOLBULAN sürece dahil olmaları işleri kolaylaştırdı. Tolunay KAFKAS ile anlaşma yapıldı, Futbolcu transferi başladı ve böylelikle Kardemir Karabükspor’un önü açıldı. 17 Temmuz, fikstür çekimi için İstanbul’da, 19 Temmuz Kulüpler Birliği genel kurulu Ankara’da kulübümüzün temsil edilmesiyle görevimizi tamamladık. Hz. Mevlana şöyle buyurmuş; HAMDIM, PİŞTİM, OLDUM ELHAMDÜLİLLAH! Bu olay bizim olmamıza, dostumuzu düşmanımızı tanımamıza ve Karabükspor’u emin ellere teslim etmemize neden oldu. Bu süreçte emekliliğimin bile eleştiri konusu olacağını düşünemezdim. Sevgi özürlü kimileri, ATATÜRK’ÇÜLÜĞÜ bile yargıladı! Şunu herkesin bilmesini isterim ki, TANER CANYURT Milliyetçidir, CUMHURİYETÇİDİR, DEMOKRATTIR ve Sonuna kadar ATATÜRKÇÜDÜR! Onlar bunu söyleyemezler, onların Ağababaları ne söylerse onlarda onu söyler. Ben ve arkadaşlarım görevi yerine getirip gemiyi hasar vermeden en yakın limana yanaştırdık. Bundan sonra bir nefer, bir taraftar olarak yanındayız.” diyerek konuşmasını kendi yazdığı bir şiirle tamamladı.

 

* Ardından bir konuşma yapan Karabükspor eski futbolcusu ve halen Teknik Direktörlük yapan Sedat Kalaycı uzunca bir dönem konuşulacak bir değerlendirme yaparak sert eleştirilerde bulundu.

Kalaycı ;

 

IMG_4519 (21)

“Ben politikacı yada yönetici değilim çok kafiyeli konuşamayacağım ve hayacanımdan dolayı kongre üyelerinden özür dilerim ama bu konuşmayı da yapmam gerekliydi, 1966 yılında Kardemir A.Ş.’nin karşısındaki Karabük köyünde doğdum. Yani Öz ve Öz Karabüklüyüm ben. Karabükspor  formasını alt yapılardan itibaren en çok  giyen futbolcusuyum. Alt yapı ile beraber 20 yıldır bu camiaya Karabükspor’a hizmet ediyordum. Ediyordum.  Ama kapalı kapılar ardında kimler ne söylediyse ne tür oyunlar döndüyse daha yönetime gelmeyenler bizi tanıma fırsatı bile bulmadan işimize son verildi. Ben 20 yıldır bu kulübe hizmet ediyorum gerektiğinde cebimden verdim. Bunu kulüpteki  çalışanlara da sorabilirsiniz. Ben bu konuşmayı yaparken herhangi bir beklenti içerisinde değilim. Ama benim işime neden son verildi bilmek istiyorum. Buradan birileri bunu açıklamalı, şunuda belirteyim bilsinler ki bu şekilde bizim Karabükspor sevgimizi bitiremezler. Ben gerektiğinde alt yapıya da hizmet ettim, A takımdaki transfer çalışmalarına da. Takımı sezon başında yalnız bırakmadım, Transfer komitesi çalışmalarını yaptım, dosyalar hazırlandı yüzüne bakan olmadı, Gerede kampında daha alt yapıdaki kardeşlerimizi görmeden geri gönderdiler. Karabükspor kendi evlatlarına sahip çıkmıyor. Bugün yeni oluşturulacak yönetime bakıyorum, hep aynı yüzler aynı kişiler. Birileri Karabükspor’un üzerinden ellerini çeksin artık. Ahmet Gölbek’i küçüklüğümden tanırım, Uncuydu,bizimde fırınımız vardı, yıllardır aynı yüzler ve birilerinin arkasında, bıraksınlar artık bu yanlışlıkları. Ben buradan gazeteci arkadaşlarıma da bir şey demek istiyorum. 2-3 gazete ve İnternet sitesi hariç kimse diğer aday arkadaşımız olan Mehmet AYTEKİN’İ yazmadı. Gençlerin önünü açın artık. Ben belki bir gün listede olacağım Karabükspor’a hizmet edeceğim beklide başkan olup hizmet edeceğim. Bu cesareti kendimizde görüyoruz. Şunu da belirtmeliyim ki, kimse kusura bakmasın bundan önceki yönetimler hep güdümlü hareket etti. Hep birilerine danışarak hareket ettiler . Şimdi artık yönetim sizde kimseye bir şey sormanıza da gerek yok. Hadi Karabükspor’u büyütün, markalaştırın bizde sizleri alkışlayalım.” Dedi.

 

* Daha sonra Yönetim ve Denetim faaliyetleri okundu ve ibra edildi.

* Yeni Yönetimin 7 kişiden oluşması için tüzük değişikliği onandı.

* Yeni Yönetim için seçimlere geçildi.

 

* İŞTE YENİ LİSTE

IMG_4510 (15)

Başkan:  Mustafa YOLBULAN

 

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

 

2. Ahmet GÖLBEK

3. Ziya ÜNSAL

4. Murat YOLBULAN

5. Hakan YILMAZ

6. Seyit Ahmet KARABACAK

7. Volkan TÜRKER

 

 

DENETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

 

 1. Muharrem BOSTANCI
 2. Yusuf GÜRSOY
 3. Soner ALKAN

 

HAYSİYET KURULU ASİL ÜYELERİ

 

 1. Taner CANYURT
 2. Metin ALTAN
 3. Murat Cengiz TÜREGÜN

IMG_4538

* Listeler dağıldığında adı yönetime girecek şeklinde lanse edilen Çağrı GÜLEÇ’in olmadığı görülürken oylama sonrası 86 oyla başkanlığa seçilen Mustafa Yolbulan Yönetim Kurulu ile ilk toplantısını Metin Türker Spor Kompleksinde yaptı.

 

* Görev bölümü ve yapılacak işlerin konuşulduğu toplandı sonrası basına yapılan açıklamaya göre ;

 

 

Başkan: Mustafa Yolbulan

Asbaşkan ve Basın Sözcüsü: Ahmet Gölbek

Genel Sekreter: Hakan Yılmaz

Mali Sekreter: Murat Yolbulan

Tesisler ve İdari Sorumlusu: Seyit Ahmet Karabacak

Amatör Futbol ve Salon Sporları Şube Sorumlusu: Volkan Türker

Amatör Futbol ve Salon Sporları Şube Sorumlusu: Ziya Ünsal  oldu.

yeni_kar

 

 

Mustafa Yolbulan ve Murat Yolbulan’ın işlerinin İstanbul’da olması , Karabük’te olmaması nedeni ile As Başkan Ahmet Gölbek Karabük teki toplantıları ve işlemleri takip edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

11 adet yorum var

 1. Evet bakın yıllardır Kardemir bu işi yönetsin deniyordu, şimdi Kardemir yöneticileri,çalışanı da var sanırım bir iki kişi ve onların arkasından sallayıp yüzüne gülerek listeye girenlerden oluşan bir iki kişi ile yönetim yapılmış. Başarılı olur inşallah. Karabükspor sevgisi için kızılcık şurubu içdik deriz ,ancak ilk maçtan itibaren MAVİ ATEŞİN gözü üstünüzde olacak. Yanlış yapanı yuhalar istifaya davet ederiz ona göre..İzzeti nefis kimlerde varmış o zaman bakarız.

 2. Çicekler açtı mı yani Karabüksporda sayın editör.Ortalık toz yeşil mi yani. Bırakın kardeşim bu işleri. Bu arada helal olsun sana Sedat Kalaycı kardeşim.Dik durup adamın yüzüne tokat atmak bu işte. Ama anlayan kim kardeşim. Karabük basını olmuş leyla,aralarında bir kaç samimi dik duran var ama onlarda etliye sütlüye karışmamakta ısrarcı. Bu gidiş yazın buraya 7.hafta patlar. Takım 3-4 kötü sonuç alır taraftar istifaya davet eder Yolbulan amcamlar maden öyle gelin böyle der ve bu iş 7.hafta yeni yönetime devir edilir.

 3. Ya arkadaşlar 2 saat olmadı yükleniyorsunuz yönetime.Tamam doğru burada dedikodu merkezi var ,işi bimeyen ve para vermeyecek yöneticiler var, bilet satışı yapacak yöneticide var tamam ama durun ya şeytana bile Allah savunma hakkı vermiş bir kaç yapsınlar bakalım görelim arkadaşları.

 4. Ahmet Gölbek iyi gazetecidir.Ak bank köşesinde benimde olduğum bir zaman eski yönetim istanbul ve mersinli bir gazeteciye ayda 2500 tl para veriyormuş dedi bu Ferudun Tankut ve Nevzat Şahin döneminden geliyormuş yani 30-40 ay giden paraya bakın birde Ahmet bey be yönetici olursam orada bir tek Sezai Müdürü ve Otobüs şoförü İsa beyi tutarım dedi kulüpte 60 çalışan maaş alan varmış dedi şimdi geldi bakalım ne yapacak.

 5. BEN YENİ YÖNETİM KURULUNA BAŞARILAR DİLİYORUM.ALLAH YOLLARINI AÇIK KILSIN .TEK İSTEĞİM BURADA BEŞİKTAŞ,GALATASARAY VE FENERBAHÇE Yİ YENMEK İNŞALLAH KARABÜK ADINI TÜRKİYE DE KONUŞTURURUZ YİNE MUSTAFA BEYE VE YÖNETİMİNE BAŞARILAR DİLERİM.

 6. Her yönetime seçilen futboldan anlar demek değildir.Eğer bu arkadaşlar futboldan anlıyor olsalardı olağanüstü genel kurul alan bir yönetim yeni yönetim gelmeden bazı kulüp çalışanlarının işine son vermezdi.Hele hele Karabükspor’un son iki maçına teknik heyet içinde çıkmış ve Karabükspor’un ligde kalmasında rol oynamış kişilerse.Eğer bu futboldan anlamaksa herkes futboldan anlıyor demek ki.Ve siz sözde basın olarak bu emektarların işten çıkarılmalarını haber dahi yapamadınız.Bu da sizin spor haberciliğiniz..Bunu sayın Yolbulan eminim bilmiyordur.

  1. Ali tel kardeş sen bu siteyi takip etmiyorsun galiba. Basın içinde bazı yazar çizerler tereneyyüm belki ama bu site haberleri ile olgun ve doğru yapmakta. Hesabı kesilenler açıklama mı yapmış ta yayınlamamışlar bu arkadaşlar , kaldı ki karabüksporda işlerine son verilen hocalar şaşkın diye haberlerde yapıldı .hatta işe yaramayanlar duruyor iş yapanlar gidiyor bile dendi. halen yolbulan bilmiyordur diyorsun ya arkadaş yolbulan ailesi bilmeden ne Nevzat,Ne Taner iş yapabilirmiydiler. Sen nerede yaşıyorsun kardeşim.

 7. KAPTAN SONUNA KADAR HAKLISIN..KARABÜKDE DEGERİNİN BİLİNMESİ İÇİN BATMANLI OLMAN LAZIM….BİDE AHMET GÖLBEGE YAKIN OLMAN LAZIM Kİ İŞLERİN YÜRÜSÜNNNNNN……BU KADAR YAZARIM BAŞKADA YAZMAMMMMM

 8. Menajerlerle otel odalarında analşma yapmaya çalışarak para kaptıranlar, darda kaldıkları zaman Mustafa diye aramışlardır. Onlara en iyi şekilde yardımcı olmuş ve layıkıyla işlerini halletmişimdir. Gerçek Karabüklülüğümüzü göstererek her zaman göreve hazır olduk. Ben tahta evlerde doğdum, fabrikanın içinde, babam yıllarca gençlerin peşinden koştu futbolu öğretmek ve gelişmelerine yardımcı olmak için, annem formalarının temizliği ile uğraşarak katkı sağladı. tahta evlerde oturanlar fabrikanın içinde topu bile bulmazken ne fedakarlıklar yapmışlardır. ben 20 yıldır yabancı futbolcu menejerliği yapmaktayım. Ekip olarak hemen hemen her ülkeden oyuncuları çeşitli kulüplere öneriyoruz ve halen de bir çok kulübün scaut’luğunu yapmaktayım. Sadece bunlardan iki örneği sizlere vermek istiyorum ; Trabzon’un para sıkıntısı çektiği kriz dönemi olan Özkan Sümer’in Başkanlığı döneminde YATTARA ‘yı cüzi ve çok uygun rakama önermiş ve taransferin gerçekleşmesini sağladık. Diğer oyuncu GEREMY , Gençlerbirliği’ne yine çok uygun rakama İlhan Cavcav’a önerilmiş ve transferinin gerçekleşmesi sağlanmıştır. ve Geremy Real Madri’e kadar yükselen bir oyuncu olmuştur. Daha çok yakın tarih olan geçen hafta Galatasaray başkanı ile tam yetkili olarak ELMANDER ‘i hem Nevzat Şahin’i hem de Taner Canyurt Abiyi arayarak sundum. Ayrıca Tolunay Hoca’Nın İstinye Park’ta olduğunu öğrendim ve İsviçreli arkadaşımız da onunla görüşmek üzere gönderdim. Ancak görüşme esnasında ” bu işler böyle olmaz” cevabını aldık. Bu işlerin nasıl olduğunu veya olabileceğini ANLAMADIM. Yıldız bir oyuncu buluyorsunuz, uygun şartlarla taransfer için gereken her şeyi yapabileceğinizi hem yönetime, hem hocaya söylüyorsunuz ancak ” BU İŞLER BÖYLE OLMAZ ” deniyor, acaba bu işler tam olarak nasıl oluyor… işte tam burada Sedat Kalaycı Hoca’nın dediğine katılıyor ve diyorum ki, KARABÜK, KARABÜKSPOR HEPİMİZİNDİR, HEPİMİZİN KALACAKTIR, BİZLER HANCIYIZ. Doğduğum fabrikayı aldınız ama Karabükspor’ u asla……..

 9. Bülent kardeş ben yorumu yaparken genel bir aksaklığa dem vurmak istedim.Senin bu siteyi savunmana gerek yok,site kendini savunur.Maalesef boyalı olarak tabir edilen basın bu tür şeyleri görmüyor.Mesela Marzinc konusu bazı STKlarca işlenmesine rağmen basın yeterince ilgi göstermedi.Hatta bir yurt dışı gezisine kendi söyledikleri ile çelişenler oldu.Ve Marzinci savunmaya başladılar.Şimdi sonuç ortada.Burada da Sayın Kalaycı bazı gerçeklerden bahsetmiş cesurca.Ve ben bu hareketi alkışlıyorum.İşten atılan hocalarla ilgili haber yapıldığına rastlamadım ben.Bana link atın ben de göreyim.Eğer böyle bir haber yapılmışsa bile biz habercilik öğretmeyelim,işten atılan hocalar haber niteliği taşır ve basın bu konuyu birebir kendileri ile konuşarak takip eder.
  Demek ki basın görevini eksik yapmış…
  Selamlar

 10. Güneş balçıkla sıvanmaz.Sedat hoca arkandayız,şakşakçılık yapmayarak gerçekleri orada söyleyebildiğin için sana bravo.Kuyu kazanlar o kuyulara bir gün kendileri düşecekler emin ol.Bu işler …olmuyor,bunu görecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’ün DATLICISI  Osman,  23 Nisan
Sıradaki Haber DATLICI OSMAN’DAN 23 NİSAN İÇİN MİNİKLERE ÜCRETSİZ HALKA TATLISI İKRAMI…
Web Tasarım & SEO: Best4SEO