Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK’TE 6 ZANLI UYUŞTURUCUDAN GÖZALTINA ALINDI

Karabük’te düzenlenen 4 farklı

Karabük’te düzenlenen 4 farklı uyuşturucu operasyonunda 6 zanlı  hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak suçundan gözaltına alındı. Ayrıca, havaya silahla ateş etmek suretiyle genel güvenliği tehlikeye düşüren 2 şüpheli de yakalandı.

Karabük İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

” İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Temin ve Ticaretinin önlenmesi faaliyetleri çerçevesinde yürütülen saha faaliyetleri ve istihbarı faaliyetler sonucu 17-21 Aralık 2023 tarihleri arasında İl Merkezimizde yapılan dört ayrı operasyonda;

1-) F.E.Ö isimli şahsın Ankara Yolu Bölge Trafik Uygulama Noktasında durumundan şüphelenilmesi üzerine görevlilerimizce yapılan üst aramasında;

❖ Daralı Ağırlığı (6.23) Gram Metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir. Şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak ve Kullanmak (TCK-191) suçundan adli işlem tesis edilmiştir.

2-) İlimizde faaliyetleri tespit edilen Ö.Ş ve M.K isimli şahısların üzerinde ve araçlarında yapılan arama neticesinde;

❖ Daralı Ağırlığı 2,74 Gram Metamfetamin,

❖ Daralı Ağırlığı 5,85 Gram Sentetik Kannabinoid (BONZAİ) maddesi ele geçirilmiştir. Şahıslar hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak ve Kullanmak (TCK-191) suçundan adli işlem tesis edilmiştir.

3-) İ.M.A isimli şahsın ilimiz Şehirler Arası Otobüs Terminalinde durumundan şüphelenilmesi üzerine görevlilerimizce yapılan üst aramasında;

❖ Daralı Ağırlığı (3.06) Gram Esrar maddesi ele geçirilmiştir. Şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak ve Kullanmak (TCK-191) suçundan adli işlem tesis edilmiştir.

4-) SSÇ F.T ve SSÇ İ.Ö isimli şahısların Ankara Yolu Bölge Trafik Uygulama Noktasında durumundan şüphelenilmesi üzerine görevlilerimizce yapılan üst aramasında;

❖ Daralı Ağırlığı (52.93) Gram Sentetik Kannabinoid (BONZAİ) maddesi,

❖ (1) Adet Bıçak ele geçirilmiştir. Şahıslar hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti (TCK-188), ve Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak ve Kullanmak (TCK-191) suçlarından adli işlem tesis edilmiştir.

Ayrıca sorumluluk sahamızda Havaya Silahla Ateş Etmek Suretiyle Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Düşürdüğü tespit edilen B.K ve E.B isimli şahıslar Asayiş Şube Müdürlüğümüz Kısım ekiplerince yakalanmış, şahısların üzerinden iki adet kuru sıkıdan bozma tabanca ele geçirilmiş şahıslar hakkında ayrıca 6136 SKM suçundan adli işlem tesis edilmiştir.

Karabük Halkının Huzuru ve Güvenliği için, geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizi Uyuşturucu Madde ve Türevlerinin zararlarından korumak için siz kıymetli hemşerilerimizin de destekleri ile Karabük İl Emniyet Müdürlüğü olarak çalışmalarımız hız kesmeden büyük bir dikkat, duyarlılık ve özveri ile devam edecektir.”