Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK’TE AK PARTİ – MHP İTTİFAKI YENİDEN GÜNDEM DE

Yerel Seçimler öncesi partilerde

Yerel Seçimler öncesi partilerde aday adayları isimlerini bir bir açıklarken  Karabük’te  Cumhur İttifakı olmayacak şeklinde ki iddialar bugünlerde yerini ‘KARABÜK’TE İTTİFAK OLACAK’ söylemine bıraktı.

Siyasi otoriteler  MHP’nin ittifaka girmeyip AK Parti ile yarıştığı 9 kenti kazandığı ortada bu şartlarda ittifak zor mesajı verilip ittifak olmayacak deniyordu.

Karabük, Bartın, Çankırı, Kastamonu  gibi 9 illde  Ak partiden Belediye Başkanlığını alan MHP bu seçimlerde İttifak olayına en azından güçlü olduğu illerde sıcak bakmadığı şeklinde ki  söylemleri yanı sıra Ak parti teşkilatlarının da özellikle ‘Ak Parti-MHP çekişmesi yaşanan illerde ittifakın olmayacağını’ ifade etmeleri sonucunda “Karabük ölçeğinde de İTTİFAK olmayacağı” düşünülmüştü.

Ancak son günlerde bazı önemli adayların isimlerini açıklamaması yanı sıra  MHP de mevcut Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin net tavrını ortaya koymaması sonrası Karabük ölçeğinde Cumhur İttifakının bir hareket edeceği yönünde söylemleri de çoğalttı.

Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhur İttifakı’ndaki hiçbir partinin “yerel seçimlerde yokuz” demediğini belirterek, “Henüz nerelerde ittifak yapılacağı belli değil. Çalışmalar devam ediyor.” dedi.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin partisinin çalışmaları hakkında bilgi veren Yavuz, temayül yoklamasında oy kullanacak teşkilat mensuplarının, belediye başkanı AK Parti’li olan yerlerde belediye başkanı dışında iki isim, belediyesi AK Parti’de olmayan yerlerde üç isim yazabileceğini bildirdi. Cumhur İttifakı’ndaki hiçbir partinin “yerel seçimlerde yokuz” demediğini anlatan Yavuz, “Henüz nerelerde ittifak yapılacağı belli değil. Çalışmalar devam ediyor.” diye konuştu.

Teşkilat temayül yoklamasının 26 Kasım Pazar 10.00-16.00 saatlerinde yapılacağını hatırlatan Yavuz, “Sonuçlar saat 16.00’da Cumhurbaşkanımızın önüne düşecek.” dedi.