Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK’TE HAVALANIYOR !

    KBÜ BİR

 

 

KBÜ BİR HAYALİ DAHA GERÇEK YAPTI.

KARABÜK SİVİL HAVACILIK YO KARARI 24 TEMMUZ 2013 TARİHLİ RESMİ GAZETENİN 28717 SAYISINDA YAYINLANDI ; 

 

 

 

KBÜ İLE BİR HAYAL DAHA GERÇEK OLUYOR 

 

Karabük Üniversitesi  Rektörlüğü bünyesinde Sivil Havacılık Yüksekokulu kurulmasına ilişkin karar 24 Temmuz 2013 tarihli ve 28717 sayılı Resmî Gazete ‘de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

 

Aylar önce KARABÜK GÜNDEM haberlerinde verilen ve KARABÜK çok yakında hava alanı da kavuşacak haberimiz bugün resmi gazetede yayımlanan karar ile doğrulandı.

KBU REKTORU UYSAL:

‘İhtiyaca ve geleceğe dönük Akademik birimleri bünyemize katarak Üniversitemizin gücüne güç katmaya devam ediyoruz.’ diyen Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal yaptığı açıklama da; “Ülkemizde son yıllarda hava taşımacılığında görülen hızlı büyüme, beraberinde, bu alanda eğitilmiş insan kaynağı ihtiyacını da ortaya çıkardı. Karabük Üniversitesi bünyesinde açılan Sivil Havacılık Yüksek okulumuzda 1 yıl zorunlu İngilizce hazırlık sınıfından sonra 4 yıllık lisans eğitimi ile çok iyi derecede yabancı dil bilen ileri bilgi ve beceriye sahip, havacılık sektörünün ihtiyacı olan nitelikli personel gereksinimin karşılanmasında önemli bir rol oynayacağımıza inanıyoruz. Bu sürecin olumlu sonuçlandırılması ve Yüksek okulumuzun Üniversitemize kazandırılması konusunda emek sarf eden, katkı sunan başta değerli TBMM Eski Başkanımız ve Karabük Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Şahin ve Karabük Milletvekilimiz Sayın Osman Kahveci beyefendiler olmak üzere;  İlin yöneticilerine, kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine, sanayicisine, tüm paydaşlarımıza ve Karabük Halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte daha ileriye gideceğimize olan inancımızın tam olduğunu bir kez daha belirterek, Yüksek okulumuzun Üniversitemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.