Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK’TE MISIR’A SELAM,DİRENİŞE DEVAM DEDİ

  Tüm yurtta olduğu

 

Tüm yurtta olduğu gibi Karabük merkezde de “Mısır’a Selam Direnişe Devam”  yürüyüşü yapıldı.

Memur Sen-Kaimder-Karabük İlim Kültür Derneği-Bahattin Gazi Vakfı-Diyanet Sen-İlim Yayma Cemiyeti-Saimder-Büro Memur Sen- Sağlık Sen ve Anadolu Gençlik Derneğinin organizesinde yapılan yürüyüş sonunda Kuran-ı Kerim okundu.

 

 

 

MISIR’DA YAŞANANLAR KINANDI

 

mısır için

Bugün Cuma namazı sonrası Ulu camiden itibaren istasyon ve Hürriyet caddesinden Belediye önüne gelen 300 kişilik gurup, Dik dur eğilme Müslümanlar seninle , Müslüman uyuma Mısır’a sahip çık  sloganları eşliğinde ve sık sık tekbir getirerek yapılan yürüyüşte bayanların ön safta ve çoğunlukta olduğu görüldü.

Hürriyet caddesinde yürüyüşlerini Belediye binası önünde sonlandıran gurup burada Mısır’da yaşananlar için dualar okudular ve  Müslüman uyuma Mısır’a sahip çık sloganları attılar.

Mısır’ın sadece kendileri için değil bütün coğrafya için onur mücadelesi verdiğini belirten konuşmacılardan Zeki Öz ” İnsanlık onuru için bizde destek oluyoruz” dedi.

mısır için yürüdüler ama onlar tatildeydilerÖte yandan bugün ulusal medyaya yansıyan Mısır görüntüleri ise Türkiye’de Mısır için eylem yapan gurupları üzdü.

Mısır’da, “Darbeye Karşı Koalisyon”, ülkede yaşanan katliamları protesto etmek için “Öfke Cuması” adıyla Kahire, Giza ve El-Kalyubiyye’de gösteriler yaparken Mısır halkının bir bölümü de deniz kenarında tatil yapmaya devam etti.